Почалося наймасштабніше в історії скорочення видобутку нафти. Країни альянсу, які сукупно контролюють близько 40% світового нафтового видобутку, скоротять його майже на десять мільйонів барелів на добу, щоб уникнути колапсу на ринку нафти.
Як нагадує korrespondent, угода передбачає зниження видобутку нафти від рівня жовтня 2018 року, за винятком Росії і Саудівської Аравії, які будуть знижувати від рівня 11 млн б/д.
Так, у травні-червні зниження нафтовидобутку складе 9,7 мільйона б/д (на 23%), з липня до кінця 2020 року - 7,7 мільйона б/д (на 18%), до травня 2022 року - 5,8 мільйона б/д (на 14%).
Нагадаємо, 9 квітня країни ОПЕК + домовилися знизити видобуток нафти. Остаточну угоду затвердили 12 квітня.
Операція ОПЕК+ стала вимушеною реакцією нафтовидобувних країн на падіння попиту в результаті пандемії коронавірусної інфекції COVID-19. Різке зниження транспортних потоків і зупинка підприємств призвели до скорочення світового попиту на нафту приблизно на 30% і зниження цін до мінімумів за 18 років.
Не чекаючи вступу в силу угоди ОПЕК+ Саудівська Аравія почала скорочення видобутку. Раніше достроково скорочувати видобуток почали партнери Саудівської Аравії по ОПЕК: Кувейт, Алжир і Нігерія, причому остання пояснила таке рішення відсутністю попиту на сировину і потужностей для зберігання.