Під час засідання Українсько-американської робочої групи у Вашингтоні було обговорено чорнобильські питання та шляхи співробітництва у сфері ядерної безпеки. Як повідомляють у Державному агентстві України з управління зоною відчуження, чергове засідання українсько-американської Робочої групи РГНЕК є міжгалузевим механізмом двосторонньої координації та взаємодії, що діє в межах Комісії Стратегічного партнерства Україна-США.
Під час заходу було пропрацьовано питання розвитку ядерної енергетики, впровадження новітніх технологій і безпеки, а також шляхи подолання кліматичних змін.
До складу робочої групи від Державного агентства України з управління зоною відчуження увійшла начальниця відділу з міжнародного співробітництва та зв'язків з громадськістю Катерина Павлова. Вона прозвітувала про виконання заходів та реалізацію проектів у сфері управління радіоактивними відходами, відпрацьованим ядерним паливом, управлінням зоною відчуження та зняття з експлуатації ЧАЕС.
Окрім того, окреслено проєкти, в яких є потенційна необхідність розвивати співробітництво з американськими партнерами для перейняття кращих світових практик в атомній галузі.
«Регулярний діалог у рамках Робочої групи, який набув особливої актуальності після початку російської агресії проти нашої держави, є важливим підтвердженням стратегічного рівня партнерства між Україною та США», — акцентувала Катерина.
Окрему увагу приділили Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який в Україні відзначають 14 грудня. Символічними стали ювілейні сувеніри для американської сторони від Державного підприємства Чорнобильської АЕС.
До слова, Франція стане першою країною у світі, де заборонять утилізацію одягу, взуття та інших товарів