Догори
Дати відгук

У вакансіях заборонять вказувати вимоги до віку, статі та сексуальної орієнтації

ВР прийняла за основу відповідний законопроєкт.

1 хв на прочитання24 Вересня 2021, 13:22
Робота Робота
Поділитись:

Сьогодні, 24 вересня, Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт № 5266, який зокрема забороняє в описі вакансій висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі тощоПідтримали документ 296 депутатів.

Ініціатором законопроекту є Денис Шмигаль.

Законопроект передбачає заборону на пропозиції роботи лише жінкам або чоловікам (за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися винятково особами певної статі).

Серед інших вимог, які буде заборонено вказувати у рекламі вакансій, є стан здоров’я, інвалідність, підозра чи наявність захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальна орієнтація, політичні, релігійні та інші переконання, членство у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічне та соціальне походження, сімейний і майновий стан, місце проживання, мовні та інші ознаки, не пов’язані з характером роботи або умовами її виконання. 

Особи, які вважають, що зазнали дискримінації у сфері праці, мають право звернутися зі скаргою до державних органів, органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та/або до суду. Порушникам загрожує штраф. 

Нагадаємо, більше жодної дискримінації в рекламі: ВР прийняла новий закон.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.