Догори
Дати відгук

У світі може зникнути цілий вид носорогів: залишилося лише два

До межі вимирання північних білих носорогів довели браконьєри та втрата середовища проживання.

2 хв на прочитання23 Жовтня 2021, 16:38
Найджін — одна з двох останніх північних білих носорогів, які залишилися у світі Найджін — одна з двох останніх північних білих носорогів, які залишилися у світі
Поділитись:

Вчені вивели із програми розведення самицю північного білого носорога, яких залишилося лише два у світі. Рішення припинити збирати яйцеклітини 32-річної Найджін ухвалили після «оцінки етичного ризику», який враховував її вік та інші чинники, пише bbc.com.

Причини, які перешкоджають продовжувати експеримент із заплідненням

Наукова група BioRescue, яка керує цією схемою, заявила, що зваживши ризики, вони вирішили припинити збирати яйцеклітини у Найджін.

«Вивести одну особину з програми збереження з міркувань добробуту тварини зазвичай не проблема, але коли одна особина становить 50 % усієї популяції, ви декілька разів подумаєте про це», — зазначили головні ветеринари Френк Гьоріц і Стівен Нгулу.

Окрім її похилого віку, ультразвукове сканування виявило декілька невеликих доброякісних пухлин на шийці матки та всередині неї, а також кисту на лівому яєчнику.

Дослідники встановили, що ані Найджін, ані її дочка Фату не здатні виносити теля носорога. Останній самець цього виду помер 2018 року, але його сперму зібрали й використовували для запліднення яйцеклітин.

Як проходило запліднення

Під час цієї процедури група ветеринарів виймає яйцеклітину носорога за допомогою методів, розроблених за роки досліджень. Потім яйцеклітини відправляють в італійську лабораторію, де їх запліднюють спермою двох померлих самців.

Наразі вчені створили 12 ембріонів, які сподіваються імплантувати сурогатним матерям, відібраним із популяції південних білих носорогів.

Утім, команда BioRescue зазначила, що Найджін залишиться учасницею інших аспектів програми. Вчені беруть у неї зразки тканин для дослідження стовбурових клітин.

Є надія, що вона також зможе «передати свої соціальні знання та поведінку» майбутнім нащадкам.

 Що відомо про Найджін

Найджін народилася у чеському зоопарку, але через десятиліття її перевезли до заповідника Оль Пеєта у Кенії, де вона живе під озброєним захистом.

До слова, допоможіть собі та довкіллю: п’ять корисних звичок, за які матінка-природа пишатиметься вами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.