Догори
Дати відгук

У США — +54 С: лютують дві лісові пожежі у Каліфорнії

Температура повітря наближається до земного рекорду +57

2 хв на прочитання11 Липня 2021, 20:22
Фото: Gavin Phillips photo/@ItsGavP, Pamela Pereira Marcelino/Facebook Фото: Gavin Phillips photo/@ItsGavP, Pamela Pereira Marcelino/Facebook
Поділитись:

Поблизу Долини смерті у США набирають сили дві лісові пожежі, яким сприяє дуже спекотна й засушлива погода з температурою +54. Про це пише AP. 

«Вогнеборці намагаються стримати  вибухову лісову пожежу у Північній Каліфорнії на тлі дуже високих температур, викликаних черговою хвилею спеки на заході США», - йдеться у матеріалі.

Фото: Gavin Phillips photo/@ItsGavP, Pamela Pereira Marcelino/Facebook

Зазначається, що в п’ятницю у Долині смерті було зареєстровано температуру 54 градуси за шкалою Цельсія, що близько до абсолютного земного рекорду в 57 градусів, зафіксованому тут же в 1913 році.

«Комплекс Бекворс - дві викликані блискавками пожежі, що горять в 72 км на північ від озера Тахоє - не показують ознак сповільнення на шляху із регіону лісу Сієра Невада після подвоєння у розмірі між п’ятницею та суботою», - стверджує АР.

Фото: Gavin Phillips photo/@ItsGavP, Pamela Pereira Marcelino/Facebook

Агентство зауважує, що вогнеборці зазвичай використовують прохолодні вологіші ночі для приборкання стихійного лиха, однак цього разу спека та низька вологість не відступають.

«Повітря було настільки сухим, що частина води, яку розпорошував пожежний літак, випаровувалася до того, як досягти землі», - розповіли у службі лісових пожеж.

Наразі пожежа вже почала формувати власну погоду із блискавками, спроможними викликати нові спалахи. Їй протистоять близько 1200 вогнеборців, а також авіаційна й важка техніка.

Нагадаємо, що 19 осіб померли в Канаді через аномальну спеку в провінції Британська Колумбія в Канаді.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.