Догори
Дати відгук

Понад 700 осіб померли в Канаді через аномальну спеку, триває гасіння майже 200 пожеж (ФОТО, ВІДЕО)

Два тижні тому у Північній Америці встановилася аномально спекотна погода.

2 хв на прочитання07 Липня 2021, 14:10
Люди рятуються від аномальної погоди у спеціальних зонах для охолодження. Люди рятуються від аномальної погоди у спеціальних зонах для охолодження.
Поділитись:

719 осіб померли в Канаді через аномальну спеку в провінції Британська Колумбія в Канаді. Таку заяву зробила коронер цієї канадської провінції Ліза Лапоінт, передає телеканал CBC. Служби екстреного реагування в Канаді на даний час борються з понад 180 лісовими пожежами в Британській Колумбії.

Два тижні тому у Північній Америці встановилася аномально спекотна погода. У Канаді температура досягла історичного максимуму в 49,6 °C. Вчені пояснюють, що причина спеки — «теплової купол», і пов'язують це явище зі зміною клімату. Експерти попереджають, що жоден регіон тепер не застрахований від надзвичайних погодних феноменів.

Спека в Канаді та США привела до сотні смертей, розплавлення ліній електропередач, пошкодження доріг і лісових пожеж. У Канаді зареєстровано на 195% більше випадків раптової смерті, ніж зазвичай відбувається за п'ятиденний період.  

У штаті Вашингтон аномальна спека призвела до смерті щонайменше 29 людей, в основному людей у ​​віці від 44 до 97 років. Багато з них  страждали від серйозних захворювань, більшість проживали одні, і в їхніх квартирах не було ні кондиціонера, ні навіть вентилятора.

Аномальна спека  стала причиною лісових пожеж. Так, в одній лише Британської Колумбії стався 78 загорянь. Найсумніша доля очікувала невелике поселення Літтон: на наступний день після того, як температура тут досягла рекордних 49,6 °C, долину охопила лісова пожежа. В результаті велика частина комуни згоріла.

В американському штаті Вашингтон термометр показав 47,8 °C. Останній раз настільки спекотну погоду тут фіксували в 1928 році.

Метеорологи пояснюють — небувала спека у Північній Америці виникла через високий атмосферний тиск, який не дозволяє гарячому повітрю піднятися вище, що призвело до утворення «теплового купола». Центр антициклону розташований над Британською Колумбією, саме тому тут спостерігаються найвищі температури.

Нагадаємо, на Кіпрі — найстрашніша за всю історію лісова пожежа: влада попросила допомоги у Євросоюзу (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.