Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • У Раді зареєстрували законопроєкт про Смарагдову мережу: чим він важливий

У Раді зареєстрували законопроєкт про Смарагдову мережу: чим він важливий

На сьогодні в Україні вже є 377 "смарагдових" об’єктів

1 хв на прочитання04 Грудня 2020, 16:13
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

4 грудня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт номер 4146 "Про територію Смарагдової мережі". Про це повідомила нардеп Юлія Овчинникова. 

За її словами, законопроєкт розроблявся понад три роки з широким залученням громадськості, експертів, науковців та профільного Міністерства. А його автори - це депутатський колектив із 59 народних обранців.  

"Головна мета законопроєкту - встановлення правових та організаційних засад визначення територій Смарагдової мережі та управління ними в Україні для збереження природних оселищ та видів фауни і флори, що підлягають особливій охороні", - сказала Овчинникова. 

Вона наголосила, що прийняття законопроєкту наблизить Україну до європейського законодавства. Зокрема, положення цього документу перегукуються з Пташиною директивою та Директивою ЄС про збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори. 

Нагадаємо, що на сьогодні в Україні вже є 377 "смарагдових" об’єктів.

Смарагдова мережа - це загальноєвропейська мережа особливо цінних природних територій для збереження рідкісних видів флори та фауни і природних оселищ, які охороняються.

Як ми писали раніше, в квітні з'явилася інформація про те, що влада хоче перетворити об'єкт "Смарагдової мережі" на гральне казино.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.