У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, який передбачає виділення додаткових коштів на закупівлю життєво необхідних лікарських засобів. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, посилаючись на аналіз Міністерства охорони здоров'я (МОЗ), повідомляє ZN.ua. За даними відомства, наявне фінансування централізованих закупівель покриває лише близько 60% від загальної потреби.
Михайло Радуцький зазначив, що на поточний рік у державному бюджеті передбачено рекордне фінансування сфери охорони здоров’я у розмірі понад 217 млрд грн. З цієї суми більше ніж 175,5 млрд грн спрямують на Програму медичних гарантій (ПМГ), що на 16,8 млрд грн більше, ніж у минулому році. Зокрема, на централізовану закупівлю лікарських засобів виділено 11,8 млрд грн.
Проте, голова комітету наголосив, що, за даними МОЗ, виділена сума покриває лише 59,4% від загальної потреби, яка оцінюється у 19,8 млрд грн. Це означає, що існує значний дефіцит фінансування у розмірі 8,6 млрд грн.
«Недофінансування може призвести до того, що частина пацієнтів залишиться без необхідного лікування. Зокрема, додаткові кошти потрібні для лікування пацієнтів із орфанними захворюваннями, вірусними гепатитами, ВІЛ-інфекцією, туберкульозом та онкологічними хворобами», — підкреслив Михайло Радуцький.
За результатами проведеного МОЗ аналізу, загальна сума, необхідна для повного закриття потреби у лікарських засобах, становить 8,6 млрд грн. Саме цю суму і пропонується виділити з Резервного фонду державного бюджету на програму централізованих закупівель ліків, згідно із зареєстрованим у Верховній Раді законопроєктом. Очікується, що ухвалення цього законопроєкту дозволить забезпечити необхідними лікарськими засобами усіх пацієнтів, які цього потребують.
Більше новин читайте на GreenPost.