Догори
Дати відгук

У Німеччині можна отримати 18 000 євро за лежання у ліжку. Щоправда, є один нюанс

60 днів у ліжку — це відпустка чи мука?

2 хв на прочитання14 Квітня 2024, 07:32
60 днів у ліжку під кутом 6°. Бажаючі взяти участь у дослідженні можуть подавати заявки. Фото: DLR 60 днів у ліжку під кутом 6°. Бажаючі взяти участь у дослідженні можуть подавати заявки. Фото: DLR
Поділитись:

У Німецький центр авіації та космонавтики (Deutsches Zentrum für Luft — und Raumfahrt/DLR) стартує новий дослідницький проект. Для його здійснення центру потрібні «наземні астронавти» — пробанди, які готові пролежати 60 днів поспіль. Про це розповідає Deutsche Welle.

Звучить начебто непогано: два місяці без будильника, необхідності кудись поспішати та займатися справами. Однак не все так просто. Ліжко буде нахилене на 6° — так, що голова піддослідних розташовуватиметься нижче рівня ніг, причому постійно, а не час від часу. При такому положенні спостерігатиметься приплив рідин до голови, всім внутрішнім системам організму доведеться перебудуватися. Крім того, зміниться навантаження на м'язи і таке інше.

За тим, що відбуватиметься з людським організмом у становищі, близькому до того, в якому доводиться перебувати справжнім астронавтам, спостерігатимуть науковці. Дослідження проводиться для того, щоб потім, під час виконання реальної космічної місії, не було сюрпризів: астронавти знатимуть, як правильно готуватися до тривалих польотів.

Пробандів поділять на групи. Членам однієї з них, наприклад, належить займатися спортом, виконуючи вправи на витривалість і тренуючи мускулатуру. М'язи інших груп будуть скорочуватися за допомогою електроімпульсів — у ході EMS-тренувань. При порівнянні різних методик і результатів науковці зможуть визначити, як ефективніше можна підтримати життєздатність організму астронавта.

Дослідження, подібні до цього, проводяться вже з 1980-х років. Однієї групи пробандів належить «залягти» у вересні 2024 року, іншій — у квітні 2025-го. За участь кожен із піддослідних отримає 18 тисяч євро. До відбору допускаються жінки та чоловіки віком від 24 до 55 років, зростом від 1,53 до 1,90 м, індекс маси тіла (BMI) — від 18 до 30, вони повинні бути здорові, не курити і добре говорити німецькою.

Дослідження буде проводитись у Кельні, де розташована штаб-квартира Німецького центру авіації та космонавтики. Після двох місяців лежання в ліжку пробандів ще протягом трьох місяців докладно вивчатимуть.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенероване ШІ
«Чи люди, які моляться, одужують швидше?» Експерт розповідає про роль духовності в медицині
8 хв на прочитаннягодина тому
Токсичні речовини в організмі Детоксикація Корисні овочі
Правильне очищення організму: 7 продуктів, які необхідно додати до раціону
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Науковці з'ясували, що алкоголь впливає на мозок на генетичному рівні
1 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенероване ШІ
Риб'ячий жир може збільшити ризик серцевих захворювань та інсульту — дослідження
3 хв на прочитання4 години тому
Американські вчені встановили, як гриби допомагають побороти депресію
1 хв на прочитання8 годин тому
«Діагноз, яким лякають»: психіатр розповідає, що варто знати про шизофренію
4 хв на прочитання11 годин тому
Вже друга людина заразилася пташиним грипом після контакту з дійними коровами
2 хв на прочитання15 годин тому
Сповільнює процес старіння: дієтолог назвала чудодійний напій
1 хв на прочитання15 годин тому
Більше з GreenPost