Як розповіли місцеві мешканці, велика пожежа в Андріївському лісництві була в серпні 2022 року. З тих пір жодних дій лісове господарство не вчиняло – обгорілі стовбури так і підпирають собою небо, деякі дерева вже почали падати.
«Величезна кількість лісу через рік-два просто завалиться, перетвориться з цінного ресурсу на сміття, на прибирання якого треба буде витратити значні кошти. Цей процес вже йде, і деревина значно втрачає в якості. Шкода втрачати ресурси у такі скрутні для країни часи», – кажуть люди.
На думку людей цей згорілий ліс ще міг би принести користь. Наприклад, дерева можна було б передати під заготівлю дров. А на звільненій від згорілих дерев території (а це понад 300 га) можна було б висадити нові ліси, яких дуже не вистачає Миколаївщині.
В Південному лісовому офісі про проблему знають і переконані, що в Андріївському урочищі на площі 318 га, пошкоджених пожежею, потрібно провести санітарно-оздоровчі заходи. Але зараз це неможливо, оскільки Андріївське урочище має статус заповідного урочища місцевого значення, кажуть в Південному лісовому офісі.
«Згідно Закону України про природно-заповідний фонд (ч.1 статті 30) на території заповідних урочищ забороняються всі види рубок, у тому числі, санітарні рубки, рубки формування і оздоровлення лісів, видалення захаращеності та будь-яка діяльність, що порушує природні процеси, які відбуваються у природних комплексах, включених до їх складу, відповідно до вимог, встановлених до природних заповідників.
У 2022 році до Управління екології Миколаївської ОВА та Міністерства довкілля було подане клопотання про зміну статусу Андріївського урочища, що надасть можливість провести санітарно-оздоровчі заходи на цій площі та лісовідновлення на цій ділянці», – йдеться у відповіді директора Південного лісового офісу Олександра Грицая на журналістський запит.
В Управлінні екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА підтвердили, що у жовтні 2022 року ДП «Миколаївське лісове господарство» подало до Миколаївської ОВА клопотання щодо зміни категорії заповідного урочища «Андріївське» на лісовий заказник, і це клопотання було погоджене 1 грудня 2022 року.
Але змінилось законодавство, і тепер має бути підготовлене нове клопотання щодо зміни статусу урочища. Таким чином, вирішення проблеми згорілого в Андріївському урочищі лісу тепер залежить тільки від Південного лісового офісу: наскільки швидко буде підготовлене нове клопотання.
Більше новин читайте на GreenPost.