Догори
Дати відгук

У людства є 30 років щоб зупинити неминучу загибель — Білл Гейтс

Існування людства опиниться під загрозою через неминучі проблеми з продовольством, чистотою повітря та нестачею води.

2 хв на прочитання05 Березня 2021, 09:10
Існування людства опиниться під загрозою через неминучі проблеми Існування людства опиниться під загрозою через неминучі проблеми
Поділитись:

Боротьба із змінами клімату стала чи не головною темою нової книги «Як уникнути кліматичної катастрофи: рішення, які в нас є, і прориви, які нам потрібні» американського громадського діяча, підприємця, співзасновника корпорації Microsoft Білла Гейтса.  

Автор книги пише, що існування людства опиниться під загрозою через неминучі проблеми з продовольством, чистотою повітря та нестачею води, зазначається в аналізі книги на УП.

За словами Гейтса, якщо не вживати жодних заходів, масштаби катастрофи будуть несумірні з наслідками від пандемії коронавірусу.  

«51 мільярд тонн парникових газів щорічно потрапляють в атмосферу. До 2050 року їх має стати 0 тонн, щоб врятувати людство від неминучої загибелі»,заявив в ефірі телеканалу NDTV Гейтс.

За словами автора книги, клімат схожий на «ванну, яка повільно заповнюється водою». І навіть якщо зменшити потік води до тонкої цівки, врешті вона переповниться. Тому постановка мети із скорочення викидів не допоможе. Єдина розумна мета — нуль. 

Досягти істотного зниження викидів тільки шляхом зменшення споживання і скорочення кількості подорожей не вийде.

«Джерела викидів різноманітні: виробництво електрики, машин і літаків, виготовлення цементу й сталі. Навіть корови», — зазначає Гейтс.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, на планеті живуть приблизно півтора мільярда корів, які виділяють 18 % парникових газів. Цей показник значно перевищує рівень викидів усього транспорту на Землі.

У результаті виготовлення і транспортування м'яса, перевезення кормів та облаштування пасовищ для корів спалюється паливо, яке дає ще 9 % світових викидів вуглекислого газу.

У книзі перераховані інструменти, які, на думку філантропа, допоможуть у боротьбі із зміною клімату:

✔ безвуглецеві способи виробництва електрики;

✔ безвуглецеві способи виготовлення речей;

✔ безвуглецеві способи вирощування продуктів харчування;

✔ безвуглецеві способи підтримки температури будівель;

✔ безвуглецеві способи переміщення людей світом.

Гейтс вважає, що в людства є перехідний період тривалістю 30 років, під час якого потрібно «озеленити» перераховані вище фактори.

Відомо, що об’єми потужного парникового газу стрімко зростають.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost