Спеціальна робоча група від львівського муніципалітету визначила план заходів щодо покращення якості повітря у місті. Тепер його мають розглянути на засіданні виконавчого комітету, повідомляє прес-служба Львівської міськради.
«Зараз Львів не має своєї міської системи моніторингу, а лише вимірює за допомогою мобільної лабораторії динаміку викидів на найбільш забруднених перехрестях. Тому в пропозиціях робочої групи — встановити 12 станцій, які відстежуватимуть стан атмосфери у найбрудніших і найчистіших місцях кожного району міста… Ця система дасть змогу отримувати об’єктивну інформацію про склад викидів в атмосферу підприємствами міста регулярно. А отже, оперативно на неї реагувати», — повідомила очільниця управління екології та природних ресурсів Львівської міськради Олександра Сладкова.
Також пропонується запустити онлайн-платформу щодо моніторингу якості повітря: «щоб кожен львів’янин міг навіть зі свого смартфону відстежувати, чим він дихає».
Крім цього, у планах міста:
У департаменті містобудування планують також систематизувати рекомендації для забудовників — укласти так званий довідник із "зеленими" порадами.
«Йдеться не тільки про благоустрій, а й про перелік більш екологічних будматеріалів, відповідно до стандартів ЄС», - повідомляють у мерії.
Львів також планує залучити фахівців Львівського національного університету ім. Івана Франка, аби ті розробили план адаптації Львова до кліматичних змін. Йдеться насамперед про прогнозування можливих сценаріїв зміни клімату, динаміку зміни атмосферного повітря та ефективні заходи щодо його покращення у місті.
Також у прес-службі міськради повідомили, що працюють над створенням «Зеленого каркасу» міста — досліджують всі міські зелені зони, аби на підставі цієї інформації вживати дієвих заходів, зокрема, додатково висаджувати дерева чи обмежувати рух автотранспорту.