У Львові пройшов парад собак, які брали участь у війні на Донбасі
У кожної собаки — своя неповторна історія.
![У Львові пройшов парад собак, які брали участь у війні на Донбасі Фото: Міноборони](https://greenpost.ua/upload/news/2021/08/09/sob1_965x0.jpeg?v=1628517920)
У парку культури Львова в рамках проєкту «Календар війни» відбувся парад собак, які разом зі своїми господарями брали безпосередню участь в АТО/ООС. Про це інформує у Фейсбуці пресслужба Міністерства внутрішніх справ України.
“Чотирилапі хвостаті захисники представляли кожен своє відомство. Зокрема, були тут песики з Державної прикордонної служби, поліції, Збройних сил України та Національної гвардії. Всього у параді взяло участь 15 службових собак, які так чи інакше проявили себе під час виконання завдань у зоні ООС”, — йдеться у повідомленні.
![](/upload/media/2021/08/09/sob.jpeg)
Зазначається, що на параді нацгвардійці показали 6 своїх собак: дві вівчарки були з військової частини 3002, дві — з військової частини 4114, а ще дві приїхали до Львова із Золочева із Навчального центру Нацгвардії.
![](/upload/media/2021/08/09/sob2.jpeg)
Уточнюється, що на параді було показано нацгвардійську вівчарку Річарда, завдяки якому в лютому 2019 року зведена кінологічна група Нацгвардії, під час виконання завдань з перевірки транспортних засобів щодо пошуку вибухівки в зоні ООС, виявила 8 одиниць зброї, 1230 набоїв, а також 15 кілограмів вибухонебезпечних предметів. Річарда було нагороджено медаллю «За віддану службу» III ступеня.
![](/upload/media/2021/08/09/sob4.jpeg)
“Поруч із Річардом стояла і гвардійська вівчарка Кенді з Навчального центру НГУ. Вона стала першою собакою у Нацгвардії, яку нагородили медаллю «За віддану службу» II ступеня. За один місяць вона двічі виявляла заборонені предмети під час огляду транспорту на блокпостах в зоні ООС. Завдяки своїй пильності Кенді першого разу виявила 300 набоїв та ствол до ПКМ, а наступного — 8 бойових гранат”, — поінформували у МВС.
Зазначається, що на параді собак була присутня і "дівчинка" — стаффордширський бультер’єр блакитного окрасу із позивним Воля, яка народилася у 2015 році у День Незалежності й після народження одразу потрапила до бійців 80-ї десантно-штурмової бригади.
Власником бультер'єра став командир з позивним «Веселий», який на той момент лише отямився після важкого поранення під час оборони Донецького аеропорту. За інформацією МВС, Воля разом із 6-тою хвилею мобілізації потрапила на фронт і майже 2 роки була на передовій: вона несла службу у Попасній, Авдіївці, Новгородському.
Потім Воля потрапила на розтяжку, отримала поранення та контузію і три тижні нічого не чула, але згодом слух до неї повернувся.
![](/upload/media/2021/08/09/sob5.jpeg)
Як уточнюється, вона попереджала бійців про те, що десь з’являються небажані гості.
Наразі Воля "на пенсії" і мешкає з родиною свого господаря з позивним “Веселий” у Львові, оберігає його маленького сина.
Нагадаємо, що собака з Києва відвідав 30 країн.
![Найпростіший спосіб профілактики проти павутинного кліща Павутинний кліщ Екологічний засіб Гарний врожай](https://greenpost.ua/upload/news/2024/06/24/kropyty-vid-shkidnykiv_305x320.jpg?v=1722019268)
![Вчені назвали продукти, які містять "антиоксидант довголіття" Антиоксидант довголіття Корисні продукти Молодість](https://greenpost.ua/upload/news/2022/08/07/dovgolittya_305x320.png?v=1722017515)
![ЮНЕСКО критикує Німеччину, Данію та Нідерланди за видобуток копалин у Ваттовому морі Фото: Deutsche Welle](https://greenpost.ua/upload/news/2024/07/26/vydobutok-kopalyn-u-vattovomu-mori_305x320.jpg?v=1722014360)
![На вихідних Землю накриє потужна магнітна буря Сильна Магнітна буря Коливання на сонці Погане самопочуття](https://greenpost.ua/upload/news/2024/07/17/magnitni-buri-atmosfera_305x320.jpg?v=1722016568)