Догори
Дати відгук

У Києві просто неба зберігається 200 тисяч тонн ртуті

Ртуть є залишками діяльності колишнього підприємства «Радикал».

1 хв на прочитання31 Травня 2021, 19:58
Фото: Олександр Бродський Фото: Олександр Бродський
Поділитись:

У Києві на території колишнього заводу «Радикал» просто неба зберігається 200 тисяч тонн ртуті. Про це повідомив голова комісії з питань ЖКГ Київради Олександр Бродський. Цей токсичний, отруйний спадок нам залишився від колишнього підприємства «Радикал» (Київський завод хімікатів). 

«Ми настільки звикли до того стану, що по сусідству спокійно працюють торгівельні центри, служби доставки, заклади освіти, а до найближчого житлового будинку — лише 1,2 км. Територія заводу сьогодні здається в оренду різним підприємствам», — зазначив він.

Депутат додав, що на останньому засіданні постійної комісії з питань ЖКГ піднімалося питання про можливі заходи щодо знезараження території, ґрунту та залишків хімічних речовин за допомогою технології C-HgR, шляхом спалення зараженого ґрунту на заводі Енергія. Наразі інформацію взято до опрацювання.

Він повідомив, що також комісія:

  • ініціювала звернення до Кабінету Міністрів України щодо нарахування субсидій на період карантину громадянам, які перебували у вимушеній відпустці;
  • підтримала ідею про надання згоди на прийняття до комунальної власності славнозвісного гуртожитку за адресою: вул. Польова, 19/8;
  • проголосувала за публічне інформування киян щодо плану обстеження, обрізки та видалення дерев;
  • доручила департаменту ЖКІ надати інформацію щодо умов проведення конкурсу на набуття права виконання послуг у сфері поводження з побутовими відходами.

Нагадаємо, що Шепетівська прокуратура вимагає від забруднювачів земельної ділянки у місті її відновлення та відшкодування 36 млн грн.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.