Догори
Дати відгук

У Києві з опалого листя роблять гумус при допомозі спеціальних черв'яків (ФОТО)

У КМДА кажуть, що налагоджують роботу з підприємствами, що здатні забезпечити якісну переробку листя.

1 хв на прочитання04 Листопада 2021, 20:40
Фото: КМДА Фото: КМДА
Поділитись:

З осені 2021 року у Києві розпочали перенаправляти опале листя на потужності для переробки його на біогумус за допомогою спеціальних хробаків. Про це під час інспекції роботи такого спеціалізованого підприємства в Київській області повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє Офіційний портал Києва.

«Щороку у столиці накопичується приблизно 100 тисяч кубометрів опалого листя, яке необхідно переробляти. Часто люди, насамперед мешканці приватного сектора, замість того, щоб направити його на утилізацію чи переробку, просто спалюють. У нас за останній місяць сталось приблизно 200 пожеж і підпалів трави та листя у приватному секторі та на території екосистем. Тому ми налагоджуємо роботу з підприємствами, що здатні забезпечити якісну переробку листя. Комунальні підприємства вже уклали угоди, що дають змогу переробляти опале листя, перетворюючи його на біогумус за допомогою сучасних технологій», — розповів Петро Пантелеєв.

Під час інспекції спеціалісти продемонстрували етапність перетворення листя: складування, обробка розчином і ферментація, а потім вже його переробка на гумус.

Для цього застосовується технологія виробництва компосту та його переробки за допомогою вермикультивування. Вона проводиться за допомогою використання червоних кільцевих хробаків, які, з’їдаючи органічні відходи, переробляють їх на біогумус, що містить необхідні речовини для насичення ґрунтів.

Фото: КМДА
Фото: КМДА
Фото: КМДА

Нагадаємо, що у Львові громадяни компостують опале листя й економлять до 5 тисяч грн на утилізації.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.