У столиці спостерігається катастрофа із забезпеченням киснем хворих на COVID-19. Про це розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан, повідомляє «Обозреватель».
«На цей момент ліжковий фонд Києва офіційно становить понад 5500, також працює Національна академія медичних наук, ці ліжка додатково забезпечуються киснем. Але ситуація із забезпеченням киснем у столиці справді критична. Це питання вирішується Департаментом охорони здоров'я майже щогодини», — говорить Рубан.
За його словами, до 30 квітня локдаун у Києві не переглядатимуть.
«Що стосується міського рішення, воно буде виконуватися до 30 квітня. До цієї дати воно не буде переглядатися. Гібридне рішення сьогодні недоцільне й неможливе. Далі будемо дивитися по ситуації на кінець квітня», — говорить фахівець.
«Ми йдемо за сценарієм Івано-Франківська чи Чернівців. У Києві максимально циркулює британський штам — це підтверджено Центром громадського здоров'я. Фактично 80 % усіх випадків захворювання коронавірусом спричинені саме цим штамом. Він викликає захворювання, передусім у молоді, у дітей і підлітків. Реєструються випадки у людей від 20 до 40 років. Інкубаційний період цього збудника — від 3 до 7 діб. На жаль, на сьому добу в разі самолікування можуть бути ускладнення, в результаті чого потрібне складне лікування із забезпеченням реанімаційного обладнання», — зазначив Рубан.
Тим часом на Полтавщині вперше в Україні виявили зараження південноафриканським штамом коронавірусу. За результатами досліджень, новий штам стійкіший до вакцин і швидше поширюється серед молодих людей. Про це заявив генеральний директор Центр громадського здоров'я Роман Родина під час пресконференції.
Штам 501.V2 вперше був виявлений у ПАР 18 грудня 2020 року і швидко поширився країною. Дослідники вважають, що він спровокував початок другої хвилі захворювання коронавірусом у країні на початку 2021 року. Наприкінці грудня двоє заражених африканським штамом прибули до Великобританії, після чого вірус поширився й тією країною.
У порівнянні з іншими штамами COVID-19, південноафриканський варіант більш заразний для молодих людей без захворювань. Він також частіше призводить до серйозних ускладнень і швидше поширюється.
Тим часом у Польщі хворому на COVID українцю загрожують декілька років в’язниці за втечу із самоізоляції (фото).