Догори
Дати відгук

У контрольній групі ніхто не помер: на ринку з’являться перші таблетки від коронавірусу

Компанія Merck представила експериментальні ліки від COVID-19.

3 хв на прочитання02 Жовтня 2021, 19:11
Фото: Associated Press Фото: Associated Press
Поділитись:

Фармацевтична компанія Merck & Co. заявила, що розроблені нею експериментальні ліки від COVID-19 дозволили лікарям удвічі знизити кількість госпіталізацій і смертей серед людей, які недавно заразилися коронавірусом і почали приймати ліки незабаром після зараження. Про це розповідає «Голос Америки».

Компанія незабаром звернеться з проханням до органів охорони здоров'я США та інших країн дозволити використання її нового препарату для лікування коронавірусу.

Якщо дозвіл буде видано, то препарат виробництва Merck стане першими таблетованими ліками, призначеними для лікування ускладнень, викликаних COVID-19. Наразі всі дозволені в США препарати для лікування коронавірусу представлені у вигляді внутрішньовенних ін'єкцій.

Компанія Merck і її партнер Ridgeback Biotherapeutics повідомили про перші результати клінічних випробувань препарату під назвою «Молнупіравір». Лікування пацієнтів, які протягом п'яти днів після появи симптомів COVID-19 починали приймати ліки, в результаті привело до зниження частоти госпіталізації та смертей приблизно наполовину порівняно з пацієнтами, які отримували плацебо.

У дослідженні брали участь 775 дорослих людей, що заразилися COVID-19, у формах від легкого до помірного ступеня тяжкості, і схильних до ризику ускладнень через проблеми зі здоров'ям, таких як ожиріння, діабет або захворювання серцево-судинної системи.

Серед пацієнтів, які приймали «Молнупіравір», тільки 7,3 % були госпіталізовані протягом 30 днів після постановки діагнозу. Серед пацієнтів, які отримували плацебо, цей показник склав 14,1 %. За даними виробника, в ході лікування ніхто з людей, що приймали ліки, не помер від коронавірусу, натомість серед тих, хто приймав плацебо, було 8 смертельних випадків.

Результати дослідження щойно були опубліковані компанією і поки не піддавалися експертній оцінці. Merck планує представити оцінки експертів найближчим часом.

Незалежна група медичних експертів, які спостерігали за дослідженням, рекомендувала пацієнтам достроково припинити прийом ліків, тому що проміжні результати від терапії виявилися дуже сильними і позитивними.

Керівники компанії обговорюють результати дослідження з Управлінням по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) і планують представити дані на розгляд відомства вже в найближчі дні.

Більш ранні результати дослідження свідчили, що препарат не приносить особливої ​​користі пацієнтам, які вже були госпіталізовані у важкому стані.

У США поки що був схвалений лише один противірусний препарат для лікування COVID-19 - це «Ремдесивір». FDA також видало дозволи на екстрене використання трьох препаратів для проведення терапії за допомогою антитіл, які допомагають імунній системі боротися з вірусом. Однак всі ці ліки потрібно вводити внутрішньовенно або ін'єкційно, а їх запаси вичерпалися після сплеску заражень штамом «Дельта», ідеться в повідомленні.

Також ми розповідали, що коронавірус не піде геть, доки не вакцинують дітей — Ларрі Бліант.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
В Білорусі у 2021 році зазнали репресій півсотні екологічних некомерційних організацій
1 хв на прочитаннягодина тому
Дива агрономії: фермер з Одещини придумав як вирощувати капусту та економити на поливі
1 хв на прочитання6 годин тому
Медсестра відділення анастезіології, реанімації та інтенсивної терапії рятує життя на фронті
1 хв на прочитання11 годин тому
Image by Free-Photos from Pixabay
Синоптики розповіли якою буде погода сьогодні, 16 жовтня
1 хв на прочитання12 годин тому
Відмінності між чоловіками і жінками: наскільки все серйозно
2 хв на прочитання12 годин тому
COVID-19: в Україні майже 13 тисяч нових хворих та 4 "червоної" зони з понеділка
1 хв на прочитання13 годин тому
Чому, перегодовуючи дитину, ви на все життя прирікаєте її на боротьбу із зaйвою вaгою
2 хв на прочитання15 годин тому
Чи може лазерна епіляція привести до виникнення онкологічних захворювань — відповідь онколога
1 хв на прочитання16 годин тому