Догори
Дати відгук

У Казахстані скасували смертну кару

Казахстан приєднався до Міжнародного пакту, що сприяє відмові від смертної кари. Згідно з міжнародним протоколом, у країни після скасування смертної кари залишиться право застосовувати її у воєнний час.

1 хв на прочитання02 Січня 2021, 13:50
Поділитись:

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон про скасування смертної кари. Про це йдеться в повідомленні на сайті голови держави.

Зазначається, що таким чином Казахстан приєднався до Другого факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, спрямованого на скасування цього виду покарання.

«Тепер згадки про страту потрібно прибрати зі 17 статей кримінального кодексу. У чинному законодавстві Казахстану смертна кара передбачена за тероризм і за особливо тяжкі злочини, скоєні у воєнний час, а також за посягання на життя президента країни і колишнього президента Нурсултана Назарбаєва», ─ йдеться у повідомленні.

23 грудня цей законопроєкт ухвалив парламент. Представляючи документ у Мажилісі, міністр закордонних справ Мухтар Тлеуберди заявив, що після ратифікації протоколу Казахстан зможе застосовувати смертну кару тільки в одному випадку.

«Згідно зі статтею 2 Другого факультативного протоколу, Казахстан залишає за собою право виносити смертний вирок під час війни особам, засудженим за серйозні воєнні злочини», – сказав міністр.

Процес  скасування смертної кари в країні почався на початку листопада.

Хоч смертна кара у країні й існує, з 2003 року діє мораторій на виконання такого вироку. При цьому суди можуть виносити такі вироки. В якості альтернативи використовують довічне ув'язнення. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.