Кабінет міністрів України призначив Андрія Мальованого головою Державної екологічної інспекції (ДЕІ) 14 травня 2020 року. До цього Мальований був начальником управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації. А Держекоінспекцію з кінця 2019 року очолював колишній народний депутат Єгор Фірсов.
Редакція порталу Green Post вирішила уточнити обставини призначення. 14 травня 2020 р відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» ми звернулись до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля і Голови Національного агентства України з питань державної служби (НАДС).
У запитах редакція просила надати інформацію щодо підстав призначення Андрія Миколайовича Мальованого на державну службу категорії «А», а саме на посаду голови Держекоінспекції України. Керівництво порталу попросило надати копії документів (протоколи конкурсної комісії, трудового договору чи контракту) на підставі яких відбувалося призначення на зазначену посаду.
У відповідь на запит Green Post редакція отримала дві відповіді – лист від секретаріату КМУ та від в.о. голови НАДС Володимира Купрія.
В Кабміні пояснили, що Уряд є колегіальним органом, який приймає рішення після обговорення питань. У відповіді на запит зазначили, що засіданні кабміну 14 травня 2020 року рішення визначити Мальваного А.М. переможцем конкурсу на посаду голови Держекоінспекції прийняли з урахуванням пропозиції першого заступника Міністра енергетики та захисту довкілля Буславець О. А та за результатами співбесіди в НАДС.
Від НАДС редакція отримала листа з повідомленням в.о. голови НАДС Володимира Купрія, що запит від головного редактора Green Post було зареєстровано 19 травня 2020 року. Вихідний документ з відповіддю датовано 27 травня 2020 року. До листа в агентстві додали копію з протоколом засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби.
У протоколах зазначено, що комісія зібралась 3 грудня 2019 року. Члени комісії провели співбесіди з кандидатами на посади в Мінкоенерго, а також на посаду голови Державної екологічної інспекції. Під час засідання члени комісії провели співбесіди з кандидатами, склали рейтинги та визначили кандидатури, які набрали найбільші рейтинги на заняття посад держсекретаря Мінекоенерго та голови Держекоінспекції.
До співбесіди на посаду керівника ДЕІ було допущено п’ятеро кандидатів — Дмитро Заруба, Володимир Величко, Микола Гронь, Ольга Коренюк, Андрій Мальований. Співбесіда проводилася, щоб оцінити відповідність професійних компетенцій встановленим вимогам, які не було оцінено на попередніх етапах. А саме: лідерство, комунікація та взаємодія, досягнення результатів, стресостійкість.
Згідно з протоколами одна кандидатка не з’явилась на співбесіду, а результати інших кандидатів по балах представлені в таблиці:
Жодних коментарів щодо результатів вибору на посаду голови Держекоінспекції кандидата, який одноголосно набрав нижчий серед конкурентів бал за результатами співбесіди, редакція не отримала. У відповіді на запит журналістів в.о. голови Національного агентства України з питань державної служби Володимир Купрій зазначив, що рішення про призначення на посади державної служби приймає суб’єкт призначення – тобто Кабінет міністрів України.
Втім з Кабміну було отримано додаткову інформацію, що кандидата прийнято на посаду очільником Держекоінспекції на п’ятирічний термін з випробувальним строком 3 місяці.
Андрій Мальований наприкінці 2019 року подав декларацію як кандидат на посаду голови Держекоінспекції.
Згідно з декларацією Мальований Андрій Миколайович має дві земельні ділянки – 666 і 710 кв. метрів. На дружину записано ще 1100 кв. метрів і два офісні приміщення у Києві.
В декларації зазначено два автомобілі Volkswagen Touareg 2011 р. вартістю 400 тис. грн та на ім’я дружини Peugeot 3008 2018 р. Вартістю 825 тис. грн.
Житлова нерухомість в декларації відсутня. Заробітна плата отримана у 2018 році за основним місцем роботи А. Мальованого склала 257,11 тис. грн.
Дохід дружини Олени Мальованої, зазначений у декларації, від підприємницької діяльності за 2018 рік склав – 649,27 тис. грн за основним місцем роботи – 216,046 тис. грн, від відчуження рухомого майна – 225 тис. грн. Крім того дружина володіє ТОВ «Сіті Інсайт» і 50% статутного капіталу ТОВ «Будінвестгруп».
Нагадаємо, Держекоінспекція нарешті помітила незаконний продаж кротоловок.