У Харкові в лікарні немає ліків для важких хворих з COVID-19 (відео)

2 хв на прочитання22 Вересня 2020, 22:57

Крім того, не вистачає лікарів та засобів захисту

Харківська міська клінічна багатопрофільна лікарня №25 почала приймати хворих на коронавірус в кінці минулого тижня, там передбачено 190 місць для пацієнтів. За умови повної анонімності працівник міської лікарні погодився розповісти про ситуацію в даному медзакладі. Повідомляє МГ “Объектив”.

"Бракує абсолютно всього, починаючи з медикаментів і закінчуючи медперсоналом. З медикаментів є тільки 3 групи антибіотиків. Тобто, для лікування коронавіруса легкого ступеня, може середнього. А для важкої форми, там трохи інші антибіотики, їх просто немає. Противірусних ніяких немає. З медпрацівників 3 лікарі, які бігають по двох поверхах. Медсестра одна на два крила. І коли день прийому вона не знає: їй реєструвати хворого в комп'ютері, або треба ставити крапельницю, або потрібно швидко хворого підключати до кисню", - розповів співробітник лікарні №25.

Водночас, стверджує працівник, виникли проблеми з засобами індивідуального захисту.

"Бахіл та шапок взагалі немає, навіть в закупівлях. Видається маска, респіраторів немає, маска одна на зміну. Є зміни, які приходять — у них немає ні халатів, ні костюмів. Або беруть використані — костюми перуть й одягають. Або купують за власний рахунок", - підкреслило джерело.

За даними Харківської міськради, в лікарні встановлено 37 точок кисню для пацієнтів. Там же стверджують, що цього недостатньо, тому планують збільшити їх кількість. Про це розповів і працівник медустанови:

"Перший поверх — взагалі без кисню. Кисень тільки на другому поверсі. Тому, якщо є місце на другому поверсі, вільне ліжко, ми туди переводимо хворого з першого поверху. Якщо його немає — кисневої підтримки немає. Переносних кисневих балонів немає. Жодної системи", - розповідає медик.

Водночас, заступник голови Департаменту охорони здоров'я Харківської міськради Олена Головіна не заперечую брак лікарів. Однак стверджує, що вони справляються.

"Були деякі труднощі під час відкриття цих відділень, тому що це було велике навантаження на наших медпрацівників. Але все владналося. З медпрацівників хто звільнився, хто повернувся на основне місце роботи, хто прийшов новий. Але зараз у всіх лікарнях все владналося і процес надання допомоги йде без будь-яких ускладнень", - розповіла Олена Головіна.  

Нагадаємо, у Києві врятували двійнят, які народилися на 5-му місяці вагітності (відео).

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: