Пʼятниця, 25 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

У Гренландії на дрібні шматки розпався льодовик завбільшки з Чернігів

Від найбільшого в Арктиці шельфового льодовика 79N, що на північному сході Гренландії, відколовся великий шматок льоду.

1 хв на прочитання15 Вересня 2020, 11:56 90
pixabay pixabay
Поділитись:

Клімат в Арктиці продовжує трощити льодовики. Потепління спочатку створює  на їх території талі ставки, а потім лід зовсім розколюється. Саме так відбулося з льодовиком Спальте, який розпався на багато дрібних шматків.

Ділянка, на якій стався розкол, займає близько 110 квадратних кілометрів (для порівняння - Чернігів має площу 79 квадратних кілометрів), пише  bbc.com. Дослідники стверджують, що тут є вплив температури повітря.  Зокрема,  у 2019 і 2020 роках в Арктиці  спостерігалися рекордні літні температури. 

Шельфовий льодовик вже танув у 2019 році. Цьогорічне тепле літо остаточно його знищило - льодовик Спальте перетворився на флотилію айсбергів. Якщо уважно подивитися на супутникові знімки, то на поверхні льодовика видно багато талих ставків.  

COPERNICUS DATA/ESA/SENTINEL-2B

Науковці говорять, що наявність води на поверхні часто є проблематичною для льодовиків. Якщо вода затікає в щілини, то це сприятиме швидшому розколу крижаного моноліта.

Крім цього океанографи також задокументували потепління температури моря. І це свідчить про те, що шельфовий льодовик майже точно тане і знизу.

Як відомо, щорічно Гренландія скидає в океан більше 280 млрд тонн льоду. Це одна з головних причин, чому рівень Світового океану підвищується на міліметр щороку.

Нагадаємо, танення Гренландії уже не зупинити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.