Догори
Дати відгук

У Франківську врятували 8-річного хлопчика, в якого COVID уразив 85% легень та усі органи (відео)

Дитина провела 15 днів у реанімації на ШВЛ.

2 хв на прочитання22 Березня 2021, 09:05
Лікарі врятували восьмирічного хлопчика, у якого COVID уразив 85 % легень і всі органи Лікарі врятували восьмирічного хлопчика, у якого COVID уразив 85 % легень і всі органи
Поділитись:

Диво зробили лікарі в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні. 85 % ураження легень, 15 днів на апараті штучної вентиляції легень в реанімації та відмова половини внутрішніх органів, але восьмирічний Іван вижив. Повідомляє «ТСН».

Після майже трьох тижнів реанімації хлопчик уже у звичайній палаті пульмонології. Намагається ходити. За словами мами Мар'яни Качмар, він сам дихає, їсть, усміхається.

Мати припускає, що вірус син підчепив у школі: звичайній чи музичній. Але їй спершу й на думку не спало, що це COVID-19, адже сім'я дотримувалася всіх санітарних норм.

«У Калуші швидкий тест показав негативний результат. І ПЛР-тест показав негативний результат», — згадує Мар'яна Качмар.

Після того, як у малого збільшилися лімфовузли, його з Калуської райлікарні направили до дитячої обласної. Одразу до реанімації, бо комп'ютерна томографія виявила пневмонію — уражені 85 % легень. Хлопчика під'єднали до ШВЛ.

«Тепер уже можна сказати: шанси дитини на життя були мінімальні. Був блискавичний перебіг коронавірусної інфекції», — каже головний лікар Обласної дитячої клінічної лікарні Тарас Мельник.

За Івана взялися на свій страх і ризик, кажуть у лікарні. Адже обласна дитяча всередині лютого «ковідною» ще не була. Бо діти, коли заражалися ковідом, досі переносили його легко.

В реанімації Івана ізолювали. Закріпили бригаду медиків. Найважче сталося на третій день, коли найсучасніший апарат ШВЛ уже не допомагав. До життя хлопчика повертали вручну, мішком Амбу.

«Чотири години дихали по черзі лікарі та медсестри, бо мішком можна роздихати дитину. Крім легень не працювала серцево-судинна система, печінка, нирки. Майже відмовили всі органи та системи», — розповів Тарас Мельник.

Хоча Іван іще слабкий і випишуть його не скоро, але, кажуть, принаймні рентген його легенів уже майже як у здорової людини.

Лікарі досі у шоці, що змогли врятувати дитину.

«Таких дітей ми шукали в літературі — не описані. Тому що понад 85 % ураження легенів, перебування дитини понад двох тижнів на апараті ШВЛ, а потім зняття з апарату і зараз стан ближче до задовільного», — додає Тарас Мельник.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому в Україні почалася третя хвиля епідемії COVID.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я