Науковці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, які спостерігають за процесами відновлення флори та фауни на постраждалих від радіації територіях, запевняють, що популяція цих хижих тварин за останні роки суттєво не змінилася.
За словами вчених, вовки справді є одним із найпоширеніших видів хижаків на цих території. У весінній період вони традиційно активізувалися, проте це ще не підстави говорити про засилля хижаків.
Наразі у зоні відчуження налічується 7 вовчих зграй (12-15 особин в одній). Така цифра – оптимальний показник для цих територій.
На колись заражених територіях вовки практично не мають ворогів. Люди там зустрічаються рідко, що дозволяє місцевим сіроманцям вільно полювати.
Зазвичай тварини ведуть нічний спосіб життя, як більшість інших представників їхнього виду, але у зоні відчуження вони почуваються безпечно, тому бувають випадки денного полювання.
Крім засилля вовків, у заповіднику вкотре спростовують легенди про чорнобильських вовків-мутантів, котрі розплодилися і можуть нести загрозу на територіях поза зоною відчуження.
Натомість науковці зазначають, що покинуті території, залишені людьми сади та городи, насправді стали домівкою для багатьох видів тварин, які до 86-го року тут майже не зустрічалися.
Багаторічні дослідження вказують на те, що в закинутих селах фауна процвітає більше, ніж на інших ділянках зони. Тут регулярно зустрічаються бурі ведмеді, рисі та дикі кабани.