Медики з США виявили, що приблизно у 24% людей, які перенесли найважчі форми коронавирусной інфекції, проявляються напади затьмарення свідомості і гарячкового марення.
Така стаття з'явилася у каталозі електронної наукової бібліотеки medRxiv.
"Серед пацієнтів з коронавірусною інфекцією, які потрапили в реанімацію, затьмарення один з найпоширеніших симптомів. Наші спостереження показують, що приблизно у 24% з них він виникає і після одужання. Причому в деяких випадках делірій (затьмарення свідомості - ред) з'являвся навіть через два місяці після виписки з лікарні ", - пишуть дослідники.
Через те, що коронавірус SARS-CoV-2 потрапляє в організм, людина може втратити нюх або почати гірше розпізнавати смак їжі. Перші спостереження за хворими в Європі показали, що подібні проблеми відчували практично всі хворі COVID-19.
Нещодавно вчені з'ясували можливу причину цього явища. Вони виявили, що в якості своєрідних "воріт" для проникнення в мозок і поширення по нервовій системі вірус використовує нюхові рецептори в слизовій оболонці носа людини. Нещодавно британські вчені з'ясували, що через COVID-19 у перехворілих можуть знижуватися розумові здібності.
Нагадаємо, тема антитіл до коронавірусу уже нашуміла не раз і з різних боків. Схоже, цей механізм дає збій, причому часто: після COVID-19 у людей знаходять антитіла, які атакують власний організм.