Догори
Дати відгук

У 2023 році забракло понад 35 мільйонів доз вакцини проти холери, і цей дефіцит зростатиме  — ВООЗ

Кількість випадків захворювання на холеру збільшується з 2021 року.

2 хв на прочитання22 Березня 2024, 14:14
Дитина отримує вакцину проти холери в школі в Сирії: між 2021 і 2023 роками попит на дози вакцини в усьому світі був більшим, ніж за все попереднє десятиліття. Фото: Анас Альхарбутлі/dpa Дитина отримує вакцину проти холери в школі в Сирії: між 2021 і 2023 роками попит на дози вакцини в усьому світі був більшим, ніж за все попереднє десятиліття. Фото: Анас Альхарбутлі/dpa
Поділитись:

Кількість випадків захворювання на холеру у світі зросла настільки стрімко, що гостра нестача вакцин є неминучою. Торік країни подали заявки на вдвічі більше доз вакцини, ніж було вироблено, повідомила координаційна група МКГ, яка здійснює моніторинг і розподіл світових запасів вакцин. Необхідно терміново вжити заходів для запобігання подальшим спалахам і нарощування виробництва вакцин, розповідає Die Zeit.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), південнокорейська компанія EuBiologics є єдиною, хто наразі виробляє вакцину проти холери. МКГ заявила, що «необхідно вжити негайних заходів, аби зупинити безпрецедентне зростання кількості випадків захворювання на холеру в світі за останні кілька років». Величезна невідповідність між кількістю наявних доз вакцини і поточним попитом чинить безпрецедентний тиск на глобальні поставки, йдеться в заяві.

За даними ВООЗ, торік було вироблено 36 млн доз, але попит на них становив щонайменше 72 млн. У період з 2021 по 2023 рік було затребувано більше доз вакцини, ніж за все попереднє десятиліття разом узяте. До складу координаційної групи входить ВООЗ, а також Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» і Федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Кількість випадків захворювання на холеру зростає з 2021 року. 2022 року було зафіксовано більш ніж удвічі більше випадків, ніж у попередньому році, — загалом 473 000, повідомляє ВООЗ. Попередні дані за 2023 рік свідчать про понад 700 000 випадків. Гостра кишкова інфекція передається через їжу та воду, забруднені фекаліями, що містять бактерію Vibrio cholerae.

Спалахи виникають, коли умови гігієни є незадовільними. Це часто трапляється після стихійних лих або в конфліктних регіонах, коли багато людей змушені покинути свої домівки. Найбільш постраждалими країнами є Демократична Республіка Конго, Ефіопія, Гаїті, Сомалі, Судан, Сирія, Замбія та Зімбабве.

З огляду на високий попит на вакцину, Координаційна група вже видала рекомендацію в жовтні 2022 року використовувати лише одну дозу вакцини замість звичайних двох. Це захищає більше людей, але не так довго. Тому група закликає більше інвестувати в системи санітарії та постачання чистої питної води. По-друге, нові вакцини повинні бути схвалені якомога швидше і виведені на ринок у достатній кількості та за доступними цінами.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Клен гостролистий Глобозум — дерево для поодиноких, алейних і групових посадок (ФОТО)
1 хв на прочитання5 годин тому
Любовний гороскоп на 17 червня 2024 року
Прислухайтеся до свого серця: любовний гороскоп на 17 червня 2024 року
2 хв на прочитанняВчора
Викинув собаку з вікна, а кішку замкнув у розпеченій духовці
У Польщі чоловік викинув собаку з вікна, а кішку замкнув у розпеченій духовці
1 хв на прочитанняВчора
Автомобіль із деревиною працівники поліції вилучили.
Перевозив майже 40 кубометрів деревини: вирішується питання про накладення арешту
1 хв на прочитанняВчора
В Одесі фіксують збільшення кількості водяних вужів та полозів
2 хв на прочитанняВчора
Виявлено нові місця проживання червонокнижного ховраха крапчастого у НПП «Північне Поділля»
1 хв на прочитанняВчора
На Одещині група посадовців вимагала 40 тисяч доларів хабаря
2 хв на прочитанняВчора
Агрокомітет підтримав звернення до Прем’єр-міністра щодо забезпечення аграріїв додатковим енергетичним обладнанням
1 хв на прочитанняВчора