Понад 1 000 морських левів зібралися цієї весни на 39-му пірсі Сан-Франциско, що стало найбільшим стадом за останні 15 років. Про це розповідає The Guardian.
Купки пласких, напрочуд незграбних морських ссавців застрибнули на плоти вздовж міського пірсу, демонструючи себе тисячам туристів, які щодня проходять повз нього.
За словами працівників пірсу, їх приваблює свято анчоусів у затоці.
Чарівні ластоногі стали головною визначною пам'яткою міста відтоді, як вони вперше з'явилися на пірсі близько 35 років тому. Перший — здоровань, якого працівники прозвали Блошиний нашийник, тому що у нього на шиї застряг шматок рибальської сітки — прибув у 1989 році. А потім за ним послідували кілька сотень його друзів.
У деякі роки на пірсі зупинялося до 1700 морських левів одночасно. В інші роки їх було лише кілька сотень. Для тих, хто не може відвідати пірс особисто, на ньому щодня ведеться пряма трансляція активності тюленів.
За словами Дена Кости, професора екології та еволюційної біології з Університету Санта-Крус, який спеціалізується на морських ссавцях, багато самців на пірсі 39 можуть зупинятися на шляху на південь, до Нормандських островів біля узбережжя Південної Каліфорнії, де вони зустрінуться з самками для спарювання.
«Це мандрівні, кочові тварини, які, як правило, рухаються з півночі на південь протягом року», — каже Коста.
Але дослідники все ще не до кінця розуміють схеми пересування та міграції морських левів уздовж західного узбережжя. Лабораторія Кости нещодавно почала відстежувати самиць і молодих морських левів уздовж каліфорнійського узбережжя, щоби краще зрозуміти міграційні патерни тварин і побачити, як їх пересування і харчування можуть змінюватися залежно від умов океану. З часом дослідники також зможуть отримати уявлення про те, як кліматична криза та потепління океану вплинуть на цей вид.
В останні роки, зокрема під час морської спеки біля західного узбережжя США, яка спричинила утворення теплої «плями», риба, на яку полюють морські леви, стала концентруватися в «кишенях», а не на більш широкому діапазоні, каже Коста. Це може бути однією з причин, чому в деякі роки в таких місцях, як пірс 39, морських левів буває більше, ніж в інші.
«Але я впевнений, що деякі з цих хлопців є частими відвідувачами пірсу 39. Можливо, це одне з їхніх улюблених місць, і вони повертаються сюди за смачною їжею. А ці морські леви, напевно, думають: “О, подивіться на всіх цих туристів!”» — каже Коста.
Більше новин читайте на GreenPost.