Тривожний старт: експорт українського зерна на початку нового сезону обвалився

1 хв на прочитання15 годин тому
Фото ілюстративне

Відвантаження ячменю скоротилося на 99,2%, а пшениці та кукурудзи – більш ніж на 70%.

Новий 2025/2026 маркетинговий рік розпочався для України з невтішних новин. За даними Мінагрополітики, на початку сезону експорт зернових та зернобобових культур з країни зазнав різкого скорочення, інформує TrueUA. Загалом було експортовано лише 486 тисяч тонн продукції, що на 1,51 мільйона тонн менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільш драматичним виявилося падіння експорту ячменю – на 99,2%, до мізерних двох тисяч тонн. Постачання пшениці за кордон скоротилося на 76,5% і склало 172 тисячі тонн, а кукурудзи – на 69,1%, до 309 тисяч тонн. Жито на експорт з України взагалі не відвантажувалося. Не краща ситуація і з продукцією переробки: експорт борошна також продемонстрував падіння на 37%.

На тлі таких показників експерти дають обережні прогнози щодо майбутнього врожаю. Так, Міністерство сільського господарства США вже знизило свій прогноз виробництва пшениці в Україні на поточний сезон до 22 мільйонів тонн.

Водночас, в українських профільних асоціаціях зберігають стриманий оптимізм. Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов прогнозує, що загальний вал зернових та олійних культур може сягнути 83 мільйонів тонн, що навіть на 5,5% більше, ніж попереднього року. Це може свідчити про те, що аграрії розраховують на кращі показники врожайності, що частково компенсує скорочення посівних площ.

На загальну картину аграрного сектору впливає і ринок землі. У статті зазначається, що з моменту його відкриття вартість сільськогосподарських угідь в Україні продовжує зростати, що також є важливим економічним фактором для виробників.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: