З настанням травня та червня для багатьох людей, які страждають на алергію, починається важкий період, що супроводжується нестримною нежиттю, чханням, кашлем, почервонінням шкіри, сльозотечею та іншими неприємними симптомами. Традиційно, у всіх цих проблемах звинувачують тополиний пух, який у цей час вкриває вулиці міст.
Проте, як пояснює біолог Володимир Немерцалов, тополя сама по собі не є алергеном. Тополиний пух з’являється як результат цвітіння жіночих особин тополі, після запилення чоловічими деревами. Цей пух є нитками, які допомагають насінню поширюватися на значні відстані.
Володимир Немерцалов підкреслює, що тополиний пух стає подразником лише тому, що, літаючи у повітрі, збирає на себе пил, бруд та інші алергени з навколишнього середовища. Таким чином, потрапляючи на слизові оболонки, він викликає подразнення, але алергічну реакцію спричиняє не сам пух, а ті алергени, які він переносить.
Біолог зазначає, що справжніми винуватцями травневих та червневих алергій найчастіше є пилок злакових рослин, амброзії, а також платанів, які також можуть викликати подразнення своїми гострими голочками.
Володимир Немерцалов також спростував поширений міф про те, що тополі можуть змінювати свою стать. Він пояснив, що це дерево має чітко визначену стать і не може її змінити. Обрізання гілок у радянські часи мало на меті зменшити кількість жіночих особин, які утворюють пух, оскільки він вважався пожежонебезпечним.
Незважаючи на те, що тополиний пух може бути неприємним явищем, тополі приносять значну користь місту, особливо у районах з щільною забудовою, оскільки допомагають підтримувати водний баланс у повітрі та ґрунті. Біолог рекомендує висаджувати чоловічі екземпляри тополі, а також правильно підбирати види та сорти дерев, а також вчасно проводити їх обрізку для забезпечення безпеки.
Більше новин читайте на GreenPost.