Догори
Дати відгук

Завдяки винахідникам теплицями з овочами та зеленню можна управляти, не виходячи з дому (фото)

Українські винахідники створили систему управління автономними теплицями.

2 хв на прочитання22 Січня 2021, 12:31
Фото Seeds Фото Seeds
Поділитись:

Завдяки розробкам українців, управляти всіма процесами в тепличному комплексі можна, не виходячи з дому. Не виходячи навіть цілий місяць, розповів Дмитро Макар’єв, головний технічний директор компанії «Rooters.team», повідомляє SEEDS.

«LED-лампи сьогодні є у багатьох, а ось систем управління немає ні у кого. Ідея така: висаджуєш рослини та не з’являєшся в теплиці місяць. Віддалено можна бачити всі процеси, і управляти можна теж дистанційно. Суть наших технологій — економія часу. Мабуть, така система буде мати попит. Весь софт, від початку і до кінця — це наша робота. Жодних сторонніх бібліотек і нічого іншого ми не використали. Ми два роки розробляли систему і тільки зараз виходимо на ринок. Ми витратили ці два роки для того, щоб довести: все в теплицях росте нормально. Ми виростили помідори, полуницю, перець, м’яту… всі тепличні культури», — говорить Дмитро Макар’єв.

Фото Seeds

За словами винахідників, зараз їх системою вже зацікавилися аграрії. На великі теплиці рішення є, але вони дорогі, а от для дрібних і середніх — систем немає. Тому вчені зробили дешевий і надійний вітчизняний робочий продукт.

«Для аграріїв дуже важливо віддалене управління без інтернету. А якщо раптом інтернет зникає, у нас є технологія, яка дає змогу передавати дані на відстань до одного кілометра. Це нова технологія, називається LoRa. Вона дає змогу на декілька кілометрів передавати сигнали для наших включень. Це всесвітня технологія. Вона дає змогу не залежати надалі від комп’ютерних технологій і зв’язку», — додав фахівець.

Тим часом фермер із Волині поділився секретами вирощування суперсолодкої моркви (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.