Догори
Дати відгук

Танкер «Делфі» обіцяють прибрати вже цими вихідними

2 хв на прочитання31 Серпня 2020, 14:39
Поділитись:

Танкер «Делфі», який зазнав катастрофи біля Одеси у листопаді минулого року, мають відбуксирувати уже до кінця цього тижня. Як передає УНІАН, про це сьогодні заявив мер Одеси Геннадій Труханов.

«Якщо погодні умови дозволять, 3-5 вересня ми зможемо відбуксирувати танкер з пляжу», - заявив Труханов.

За його словами, впродовж попереднього тижня успішно виконано комплекс заходів, зокрема, здійснено вирівнювання судна, проведено певні ремонтні роботи.

Однак буксирування може затягнутися, якщо погіршиться погода, уточнив Труханов.

Ще 27 серпня в Одеському морському порту заявляли, що «Делфі» має величезну дірку і поки що не транспортабельний.

GreenPost повідомляв, що судно Делфі, яке пливло під прапором Молдови, 22 листопада 2019 року було зірване з якоря штормом. Воно дрейфувало у напрямку берега та сіло на мілину поблизу Одеси. Оскільки "Делфі" був танкером, то перший витік нафти з нього стався відразу ж. Вміст нафтопродуктів у воді поблизу тоді перевищував гранично допустимі показники у 53 рази.

У січні 2020 року в Держекоінспекції повідомили, що нададуть Адміністрації морських портів України (АМПУ) юридичну можливість прибрати судно. В АМПУ тоді говорили, що вони можуть розпочати заходи з прибирання, якщо отримають або припис від екоінспекції про пряму загрозу довкіллю чи життю і здоров’ю людей або рішення суду, або відмову власника від свого майна. За підрахунками АМПУ, підняття судна мало б зайняти три місяці. Відколи судно затонуло минуло сім місяців.

За танкер згадали лише тоді, коли з нього знову потекло паливо. Після цього почалася епопея з його підняттям.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко