Догори
Дати відгук

Синоптик розповіла, якими будуть літо та осінь в Україні

Останні п’ять років стали найтеплішими за весь період спостережень.

1 хв на прочитання18 Травня 2021, 06:51
Фото: Гадяч.City Фото: Гадяч.City
Поділитись:

За прогнозами, які дають світові прогностичні центри, червень і літо в Україні можуть бути досить теплими. Осінь може бути теплою та довгою. Про це газеті «День» розповіла кандидат географічних наук, завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Віра БАЛАБУХ.

За її словами, із середини 90-х років в Україні аномалії (відхилення від багаторічних норм) — додатні, тому середня температура, попри холодну цьогорічну весну, зростатиме.

«На початку 2000-х ми перейшли через 1,5 градуси, а за останні кілька років аномалії середньої за рік температури перевищили 2 градуси. У минулому році середня за рік температура була вищою за норму у нас на 2,8 градуса. Це дуже високі аномалії», — сказала вона.

За словами Віри Балабух, температура зростає постійно, особливо за останні п’ять років: це найтепліші роки за весь період інструментальних спостережень в Україні.

«У нас температура може підвищитися ще на 1,5 градуси до 2050 року… Наш клімат стає більш посушливим, теплим і набирає властивостей середземноморського типу: вже вирощують культури, характерні для іншого клімату — мигдаль, хурму, навіть оливки», — розповіла синоптик.

Нагадаємо, що температура Землі у 2020 році побила рекорд за 3 мільйони років. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.