Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Температура Землі у 2020 році побила рекорд за 3 мільйони років — ООН

Температура Землі у 2020 році побила рекорд за 3 мільйони років — ООН

В ООН кажуть, що світ рухається до катастрофічного підвищення температури на 2,4 градуси до кінця сторіччя.

1 хв на прочитання11 Травня 2021, 16:16
Глобальне потепління Глобальне потепління
Поділитись:

Температура планети Земля в 2020 році сягнула рекордно високого рівня за 3 мільйони років, і поточних зобов'язань країн зі скорочення викидів парникових газів недостатньо, щоби запобігти кліматичній катастрофі. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. 

«Минулий рік став ще одним безпрецедентним періодом екстремальних погодних і кліматичних катаклізмів. Концентрація вуглекислого газу знову піднялася до нового максимуму — на 148 % вище доіндустріального рівня», — наголосив високопосадовець.

Так, за словами Генсека ООН, йдеться про найвищий за останні 3 мільйони років рівень, «коли температура на Землі були вища на 3 градуси, а рівень моря —вищим приблизно на 15 метрів».

Як наголошує Гутерріш, «ми, як і раніше, рухаємося до катастрофічного підвищення температури на 2,4 градуси до кінця сторіччя».

Генсек ООН додав, що з огляду на ці обставини «ми стоїмо на краю прірви».

«Але якщо ми будемо працювати спільно, ми можемо запобігти найгіршим наслідкам дестабілізації клімату  та використовувати відновлення після пандемії, щоб встати на більш чистий і зелений шлях розвитку», — вважає Гутерріш.

Нагадаємо, що зміна клімату зменшила врожайність агрокультур на 21 %.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.