Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Студенти створили куртку з електронним підігрівом, яка зберігає тепло при мінус 70

Студенти створили куртку з електронним підігрівом, яка зберігає тепло при мінус 70

Куртка буде працювати від стандартного Power Bank.

1 хв на прочитання14 Січня 2021, 09:51
Фото пресслужби університету Фото пресслужби університету
Поділитись:

Студенти Санкт-петербурзького національного дослідницького університету інформаційних технологій, механіки й оптики створили одяг із підігрівом. Разом із компанією Red Fox студенти створили куртку з електронним підігрівом, яка зберігає тепло протягом шести годин навіть за вкрай низьких температур — до мінус 70°.

«Технологія заснована на нанесенні на текстиль спеціальної пасти з функціональних полімерів — дрібнодисперсного графіту та вуглецевих нанотрубок. Як відзначають студенти, «впровадити» електроніку в тканини у них вийшло в межах роботи над своїм стартапом WARMR, який вони збираються захищати як диплом у кінці навчання в магістратурі», — йдеться у повідомленні.

Відзначається, що вже запущене спільне виробництво одягу з функцією керованого електронного підігріву, повідомляє «Інтерфакс». 

«Ми почали саме з курток, тому що це одна з найнеобхідніших речей для мешканців і дослідників Арктичного регіону, а також поціновувачів екстремального спорту. Більше не доведеться надягати під верхній одяг 10 светрів. Куртка буде працювати від стандартного Power Bank, який забезпечить безперервну генерацію тепла до шести годин без підзарядки. Її можна прати, не боячись зіпсувати», — наводяться у повідомленні слова магістранта факультету технологічного менеджменту та інновацій Університету Олаві Сійккі.

До слова, науковці б'ють на сполох — за 13 років люди знищили 43 млн га тропічних джунглів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.