Догори
Дати відгук

Науковці б'ють на сполох — за 13 років люди знищили 43 млн га тропічних джунглів

Екологи стверджують, що поширення пандемії COVID-19 є так само одним з наслідків вирубки лісів

1 хв на прочитання13 Січня 2021, 21:57
Поділитись:

За останні 13 років світові втрати тропічного лісу склали понад 43 млн га лісу. Це приблизно за площею, як штат Каліфорнія у США. Повідомляє WWF (Всесвітній фонд дикої природи).

"У своєму новому звіті WWF проаналізував 24 гарячі точки з вирубки лісів в Азії, Латинській Америці та Африці та виявив, що у період з 2004 по 2017 роки у цих районах було вирубано понад 43 млн гектарів лісу", - йдеться у повідомленні.

У WWF вважають, що поширення пандемії COVID-19 є так само одним з наслідків вирубки лісів.

"Там, де спостерігається більша вирубка лісів та зміна землекористування, є більший ризик появи нових захворювань", - сказали у Фонді.

У звіті вказується, що вирубка лісів відбувається найшвидшими темпами у бразильській Амазонці та Серрадо, болівійській Амазонці, Парагваї, Аргентині, на Мадагаскарі та островах Суматра та Борнео в Індонезії та Малайзії.

"Комерційне сільське господарство є головною причиною вирубки лісів у всьому світі... лісисті ділянки очищуються для випасу худоби та вирощування сільськогосподарських культур", - пишуть у Фонді.

Зазначається, що у всіх гарячих точках розвиток інфраструктури, включаючи розширення доріг та видобуток корисних копалин — також сприяли вирубці лісів.

"8000 років тому ліси покривали приблизно половину суші Землі, але зараз ліси становлять лише 30%", - зазначають вчені.  

Нагадаємо, у 2050 році чиста вода в Україні зникне й Дніпро стане удвічі меншим.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.