Строк оформлення невитребуваних паїв продовжили до 2028 року

2 хв на прочитання6 годин тому
ФОТО: земельные наделы / agropolit.com

Якщо землю належно не оформити, її передадуть у власність держави.

До 2028 року продовжив уряд строк оформлення невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, а також здійснення розподілу земельних ділянок між власниками паїв та їхніми спадкоємцями. Йдеться про землі, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок. Це передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин». Закон вже набрав чинності, повідомили у Мінагрополітики.

На сьогодні в Україні нараховується орієнтовно понад 104,4 тис. невитребуваних земельних часток (паїв).

Продовження строку оформлення невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок було зумовлено необхідністю надати більше часу їх власникам або спадкоємцям, які з різних причин не мають змоги дотриматися визначеного раніше крайнього строку – 1 січня 2025 року.

Якщо до 1 січня 2028 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформить право власності на земельну ділянку, він вважатиметься таким, що відмовився від одержання ділянки.

У подальшому після формування невитребуваної земельної частки (паю) у земельну ділянку рішенням органу місцевого самоврядування та за його заявою на підставі рішення суду ця земельна ділянка передається у комунальну власність відповідної територіальної громади, у порядку визнання майна безхазяйним.

Протягом семи років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваної земельної частки (паю), забороняється передавати її у приватну власність (крім передачі її власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцям).

Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин», зокрема:

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: