У 2019 році від інфекцій, спричинених стійкими до антибіотиків бактеріями, померло понад 1,2 млн людей, пише BBC
Це більше, ніж від малярії чи СНІДу, свідчать дані найбільшого на сьогодні дослідження цього питання. Найбільше страждають бідні країни, йдеться у доповіді, але стійкість до протимікробних препаратів загрожує здоров'ю кожного.
Щоб захистити здоров'я людей, необхідні термінові інвестиції у розробку нових ліків та розумне використання наявних. В останні роки надмірне вживання антибіотиків при звичайних інфекціях призвело до того, що вони значно менше захищають від серйозних інфекцій.
Люди помирають від звичайних, раніше виліковних хвороб, тому що бактерії, що їх викликають, стали стійкими до лікування.
Британські медики попереджають: стійкість до протимікробних препаратів (Antimicrobial resistance - AMR) є "прихованою пандемією", яка може спалахнути після Covid-19, якщо лікарі не почнуть більш відповідально ставитись до призначення антибіотиків.
Глобальна оцінка смертності від AMR, опублікована в Lancet, ґрунтується на аналізі 204 країн, який провела група міжнародних дослідників під керівництвом Університету Вашингтона, США.
За їхніми підрахунками, у 2019 році від хвороб, на розвиток яких вплинув AMR, померло до п'яти мільйонів людей. І це без врахування 1,2 млн, які він безпосередньо спричинив.
Вважають, що того ж року від СНІДу (синдрому набутого імунодефіциту) померли 860 тисяч людей, а від малярії - 640 тисяч.
Найчастіше люди помирають від інфекцій нижніх дихальних шляхів, як-то пневмонія та інфекція кровотоку, які можуть викликати сепсис.
Найбільше життів забрав золотистий стафілокок, стійкий до метициліну. Кишкова паличка та деякі інші бактерії також пов'язані з високим рівнем стійкості до ліків.
Вивчивши медкарти пацієнтів, наукові дослідження та інші джерела, вчені дійшли висновку, що у групі найбільшого ризику - маленькі діти: приблизно кожен п'ятий випадок смерті, пов'язаний з AMR, припадає на дітей молодше п'яти років.
Як відомо, МОЗ планує зареєструвати інноваційні ліки проти коронавірусу