Народні депутати різко розкритикували виступ очільника МОЗ Максима Степанова з парламентської трибуни під час «години запитань» до Уряду. Про це стало відомо 19 березня під час пленарного засідання ВРУ.
Щойно Максим Степанов закінчив свій виступ, до десятка парламентарів записалися на виступи, щоб поставити міністру запитання.
Нардеп Бурміч від ОПЗЖ запитав, чи були покарані винні в тому, що рік тому на порозі епідемії коронавірусу Україна опинилася без масок. Адже про цей факт міністр охорони здоров'я згадує чи не в кожному своєму виступі.
Степанов відповів, що МОЗ не має такої компетенції — шукати винних і карати їх. Мовляв, профільне міністерство й так забезпечувало країну всім необхідним. Зокрема, тими ж масками та медичним киснем.
Парламентарка Стефанишина із фракції «Голос» у своєму виступі наголосила на тому, що Україна зараз, попри оптимістичні заяви очільника МОЗ, перебуває на передостанньому місці в Європі за темпами вакцинації від ковіду. Мало того, після першого етапу щеплень країни ЄС поступово повертаються до буденного життя. А Україна приймає рішення про локальний локдаун у столиці. Стефанишина звинуватила Степанова у тому, що він через свою некомпетентність «перетворив Україну на ковідне гетто».
Степанов із парламентської трибуни доволі агресивно відповів, що депутати із фракції «Голос» постійно заважають йому та МОЗ і розповсюджують фейки про вакцинацію.
Після цього слово взяла народна депутатка Констанкевич із політичної партії «За майбутнє». Вона поскаржилася на те, що не працює система електронного запису на прийом до медиків E-Health. Степанов запитання проігнорував.
Парламентарка Іонова від «Європейської Солідарності» висловила побоювання, що МОЗ під керівництвом Степанова може провалити добудову Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».
Останнім слово узяв голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. Він запитав очільника МОЗ про те, чому Академія медичних наук України досі не виділила для хворих на ковід жодного ліжка. Також Радуцького цікавило, яка ситуація зараз із чотирма мобільними шпиталями, які мали розгорнути в Україні.
Максим Степанов зміг повідомити лише про мобільний шпиталь ДСНС, який зараз дислокується в Івано-Франківській області. Він висловив припущення, що днями госпіталь може прибути в Київ.
Також міністр охорони здоров'я підкреслив, що АМН України буде надавати ургентну (невідкладну) та планову медичну допомогу в той час, як інші медзаклади столиці перепрофілюють у ковідні госпіталі.
Як ми писали раніше, Степанов емоційно відреагував на критику у Верховній Раді. Очільник МОЗ порадив усім, кому не подобається робота профільного міністерства, «сісти на лаву запасних».