Новий міністр економіки Німеччини Катерина Райхе, представниця Християнсько-демократичного союзу (ХДС), оголосила про значні зміни у підході до енергетичної політики країни, зокрема в питаннях опалення житлових будинків і забезпечення енергопостачання. Її плани передбачають більшу опору на газові технології та скасування раніше встановлених обмежень, що викликало критику з боку кліматичних активістів. Про це розповідає Deutsche Welle.
Однією з ключових ініціатив Райхе є намір скасувати фактичну заборону на експлуатацію газових котлів, встановлених до 1991 року.
«Чинний закон про опалення тією чи іншою мірою спирається на одну технологію. Фактично існує заборона на експлуатацію газових котлів, встановлених до 1991 року», — заявила Катерина Райхе. На її думку, це обмеження необхідно зняти, «щоб відновити спокій на ринку».
Вона також запропонувала, щоб новий закон враховував викиди CO2, надаючи домовласникам право вибору, в яку технологію вони інвестуватимуть.
«Ми повинні навчитися зробити енергетичний перехід гібридним», — підкреслила міністр. Крім того, Райхе планує знизити мережеві збори та податки на електроенергію.
Заява Райхе є частиною перегляду ключового «закону про опалення», ініційованого її попередником, Робертом Хабеком із партії «Союз-90/Зелені». Метою Хабека було стимулювати встановлення екологічно чистих теплових насосів і встановити терміни для припинення експлуатації старих газових систем опалення, щоби зменшити залежність від газу, який шкодить клімату. Проте цей закон викликав значне невдоволення серед населення.
Тепер Катерина Райхе прагне змінити цей закон, оскільки, на її думку, він занадто жорстко нав'язував одну технологію — теплові насоси.
«Передусім нам потрібно скасувати цю заборону на експлуатацію, щоб відновити спокій на ринку», — зазначила вона.
Крім того, новий міністр оголосила, що пріоритетом для уряду є безпека енергопостачання, що передбачає будівництво нових газових електростанцій загальною потужністю близько 20 гігават. Газ, хоч і є викопним паливом, вважається більш екологічним за вугілля, від якого Німеччина прагне відмовитися до 2038 року. Наразі газ забезпечує близько 20 % потреб німецької електроенергетики.
Плани Катерини Райхе викликали різку критику з боку кліматичних активістів. Відомий експерт з енергетики Клаудія Кемферт із Німецького інституту економічних досліджень (DIW) назвала газові плани «надзвичайно перебільшеними». Вона підкреслила, що «гідроенергетика, підвищення гнучкості енергосистеми та використання все більш економічно ефективних сонячних батарей також були б життєздатними альтернативами».
Експерт із клімату з екологічної організації Greenpeace Мартін Кайзер також не погоджується з планами уряду.
«Німеччина повинна нарешті розірвати ланцюги, що прив'язують країну до дорогого імпорту викопного палива. Замість того, щоби зробити Німеччину більш незалежною за рахунок прискореного розвитку відновлюваних джерел енергії, Катерина Райхе хоче знову зробити нас залежними від викопних ресурсів», — заявив він.
Попри цю критику, важливо зазначити, що Німеччина вже ухвалила рішення про гігантську програму інвестицій в інфраструктуру в розмірі 500 млрд євро, з яких 100 млрд євро будуть спрямовані на захист клімату.
Більше новин читайте на GreenPost.