У Міністерстві охорони здоров’я продовжують втілювати в життя медичну реформу: пропонують розділити всі виклики “швидкої” на кілька категорій. Про це на брифінгу повідомила заступниця профільного міністра Ірина Садов’як.
“Поділ допоможе зменшити час доїзду медиків швидкої допомоги до пацієнтів, які дійсно цього потребують”, - сказала заступниця міністра.
У МОЗ вирішили до першої категорії віднести політравми, обструкції дихальних шляхів та інші критичні стани, які загрожують життю пацієнта. На такі виклики медики “швидкої” мають прибувати за 10 хвилин.
Друга група - це екстрені виклики, коли існує загроза для здоров’я та життя хворого. Допомога до нього має прибути не більше, ніж за 20 хвилин.
До третьої категорії потрапили неекстренні виклики. Це загострення хронічних хвороб та стани, які не загрожують життю людини, але вимагають медичної допомоги. У майбутньому в таких випадках українців будуть направляти за допомогою до сімейних лікарів, але поки що ці виклики обслуговує “швидка”. Визначеного часу, за який медики мають прибути за адресою, у цій категорії не існує.
Четверта категорія - це непрофільні виклики. Лікарі до таких пацієнтів не приїдуть. але проконсультують їх телефоном.
Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов уже пояснював українцям, коли до них має приїжджати бригада медиків. Й порівняв з випадками, на які приїжджає екстрена допомога за кордоном.