Догори
Дати відгук

США просить Конгрес виділити $35 млн для ядерної безпеки України

Конгрес має ухвалити законопроєкт до 30 вересня

1 хв на прочитання28 Вересня 2022, 14:16
Поділитись:

Адміністрація Джо Байдена звернулася до Конгресу з проханням включити 35 мільйонів доларів до законопроєкту про короткострокове державне фінансування для допомоги Україні у сфері ядерної безпеки. Про це  пише Європейська правда.

Кошти мають бути виділені Національному управлінню ядерної безпеки США "на загальні зусилля США з підтримки ядерної готовності України, зокрема на закупівлю та обслуговування додаткових датчиків, оцінку та аналіз даних, а також на забезпечення Національної гвардії України засобами захисту на атомних електростанціях".

Підставою для додаткового фінансування в адміністрації Байдена називають тривожну ситуацію на Запорізькій атомній електростанції. Обстріли об'єкта й території навколо нього пошкодили інфраструктуру та лінії електропередач.

35 мільйонів доларів – це лише невелика частина допомоги Україні у розмірі 12,3 мільярдів доларів, яка передбачена в законопроєкті про тимчасове бюджетне фінансування, основна частина якого спрямована на військову та економічну допомогу.

Конгрес має ухвалити законопроєкт до 30 вересня, щоб уникнути шатдауну – вимушеного призупинення роботи держустанов.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.