Список справ у саду в листопаді

2 хв на прочитання04 Листопада 2022, 11:18

Він доволі довгий і важливий.

Навіть глибокої осені дачні роботи ще не завершено. Листопад — місяць підготовки саду до зими. Окрім того, що більше ми зробимо з осені, то менше залишиться на весну. Про це розповідає «Дім, сад, город».

✔ Для всіх плодових дерев та ягідних чагарників, якщо була суха осінь, потрібно обов'язково провести підзимовий полив. Для цього в кілька прийомів, якщо дозволяє погода і ґрунт ще не замерз, проливають ґрунт у приствбурних колах по периметру крони. Ґрунт повинен добре насититися вологою на глибину 60-80 см.

Цей прийом захищає дерева й чагарники від осушення кори взимку, зволожений ґрунт промерзає на меншу глибину, що сприяє кращій перезимівлі кореневої системи, багато шкідників ґрнуту гинуть при зволоженні ґрунту. Підзимовий полив скорочує кількість вегетаційних поливань наступного року.

✔ Після підзимового поливу обов'язково потрібно замульчувати ґрунт приствбурних кіл шаром компосту, перепрівшим гноєм товщиною 6-8 см. Це сприятиме збереженню вологи і накопиченню поживних речовин.

✔ Приберіть сухі плоди з дерев та падалицю під їхніми кронами, це найперше джерело хвороб та шкідників у наступному сезоні. Ні в якому разі не кладіть падалицю в компост – там шкідники точно чудово перезимують. Найкраще викопати глибоку яму щонайменше 40-60 см й закопати в неї хворі плоди.

✔ Стовбури дорослих дерев і основу скелетних гілок доцільно побілити спеціальною побілкою (2,5 кг люсованого вапна, 1 кг глини + 300 г мідного купоросу на 5 л води) або садовою фарбою з магазину. Можна додати в побілку карбофос — 30 мл на 5 л побілки, тоді гризуни точно обійдуть ваші дерева стороною.

✔ Обмотайте стовбури молодих дерев (від 2 до 6 років) агроволокном або садовим бинтом на висоту 50-60 см. Це захистить їх від пошкоджень гризунами взимку на сонячних опіків напровесні.

✔ Востаннє можна провести обробку крони дерев і чагарників від хвороб після повного опадання листя – обприскують крону 5 % розчином сечовини (карбамід) 500 г на 10 л води або 3 % розчином залізного купоросу 300 г на 10 л води. Обробку проводять у суху погоду при невеликих плюсових температурах.

Також ми розповідали, як захистити свої дерева від голодних гризунів.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: