При вирощуванні плодоносного саду велику роль відіграє захист рослин від хвороб та шкідників. Як тільки настає весна, дерева, кущі та квіти починають пробуджуватися від зимового сну, а разом з ними пробуджуються голодні шкідники. Саме ранньою весною приходить час проведення цілого ряду садових робіт. Весняний догляд за деревами включає в себе кілька обприскувань, а також побілку стовбура. Як саме захистити свій сад, розглянемо у цій статті, пише kvitkainfo
Захист саду від шкідників та хвороб за допомогою хімічних препаратів вимагає певних знань і навичок. Дуже часто буває, що хімічне обприскування дерев весною від хвороб і шкідників - єдиний спосіб захистити дерева та отримати здорові і смачні плоди. Відмовитися повністю від його застосування поки не можливо. Але, якщо використовувати препарати з урахуванням їх впливу на конкретних шкідників, причому, в найбільш вразливу стадію їх розвитку (а це в основному саме навесні), то можна досягти бажаного результату і скоротити кількість обприскувань.
Стадії розвитку комах шкідників
Всі комахи - шкідники проходять 4 стадії розвитку (окремі по 2 або 3 стадії), причому, 2 з них і завдають шкоди саду і городу:
І стадія: яйця і відкладення яєць шкідників.
ІІ стадія: личинки і гусениці - найбільш шкідлива стадія, адже на цьому етапі розвитку основне завдання комахи - харчування і зростання.
ІІІ стадія: лялечка.
IVстадія: доросла комаха - більшість видів знову активно харчуються для того, щоб відкласти яйця.
При обприскуванні дерев весною, врахуйте те, що різні плодові дерева зацвітають в різний час. Так, наприклад ,вартує чим пошвидше обробити черешні , абрикоси, сливи та інші ранні культури. В цьому випадку можна застосувати фунгіцид разом з інсектицидом широкого спектру дії(дивіться в інструкції виробника, чи можна їх поєднувати), оскільки провести обробку двічі можна не встигнути.
Весняний захист дерев від шкідників включає в себе і побілку. Штамби всіх рослин необхідно ретельно зачистити ( ту частину кори, на якій є пошкодження) і помазати садовим варом, таким чином ми зруйнуємо всі гнізда комах. Далі штамб покривають рівномірним шаром побілки, при цьому побілка повинна заповнити всі пори. Якщо все зробити правильно, побілка спалить шкідників, що залишилися в порах кори.
Перш, ніж захищати рослини в саду, необхідно визначитися із засобом для обприскування, їх можна умовно поділити на такі види:
При виборі препарату для весняного обприскування від хвороб та шкідників необхідно знати ступінь його токсичності, термін дії на шкідливі організми і допустимий термін останньої обробки перед збором врожаю.