Догори
Дати відгук

Сортування відходів. Людина вирішує, сміття під мийкою — проблема чи ресурс

Без розуміння питання громада просто не сприйматиме жоден закон.

1 хв на прочитання15 Червня 2021, 12:38
Сортування відходів. Людина вирішує, сміття під мийкою — проблема чи ресурс Сортування відходів. Людина вирішує, сміття під мийкою — проблема чи ресурс
Поділитись:

За словами засновниці ГО «Україна без сміття» Євгенії Аратовської, на сьогодні органи місцевого самоврядування закладають у бюджети витрати лише на збирання, перевезення та захоронення відходів.

«Тобто немає вкрай важливої операції — оброблення відходів. Для того,  щоб обробляти та сортувати відходи, і передавати лише «хвости» на захоронення»,сказала  активістка під час Екологічного Форуму — 2021, організованого Організацією Об'єднаних Націй в Україні.

Аратовська  наголосила, що надзвичайно важливо наразі провадити освітню роботу, розказувати людям про важливість саме обробки та сортування сміття.

«Якщо ми не матимемо розуміння у людини, то нам жоден закон не допоможе. Нам не вистачає щирого діалогу із громадськістю. Без розуміння питання громада просто не сприйматиме жоден закон. Успіх реалізації законів буде залежати від людей, саме в людини вдома під мийкою зароджується маленьке звалище у сміттєвому  баку, і саме людина вирішує чи це сміття стане проблемою, чи ресурсом», — зауважила Євгенія Аратовська.

До слова, японські виробники мають можливість встановлювати системи повторної переробки, і саме на виробниках лежить відповідальність за переробку й утилізацію відходів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко