Сонячні панелі мають різко подешевшати до 2025 року

2 хв на прочитання15 Лютого 2022, 12:40
pixabay.com

Виробництво панелей із полікристалічного кремнію обіцяє зрости втричі.  

За даними агентства Rethink Energy, перенасичення ринку сонячними панелями з полікристалічного кремнію і їх суттєве здешевлення станеться скоро – не пізніше 2025-го року. Чекати лишилося недовго, пише mind.ua.

У 2020-му році тонна полікристалічного кремнію коштувала $6, а прибутки виробників впали майже до нуля. Наприкінці 2021 року тонна цієї сировини коштувала вже $40, піднявши прибуток на сотні відсотків.

Завищена на сьогодні цінова планка на полікристалічний кремній підштовхнула виробників цієї сировини запланувати розширення виробництва. Тільки за кілька останніх тижнів плани щодо розширення виробництва полікристалічного кремнію оприлюднили кілька десятків компаній у всьому світі.

У 2021 році потужності з виробництва полікристалічного кремнію становили лише 621 000 тонн при реальній пропозиції менше 579 000 тонн. Це обмежило виробництво панелей у 2021 році сумарною потужністю 180 ГВт при ринковому попиті 205 – 220 ГВт.

З урахуванням проблем із доставкою в умовах пандемії COVID-19 попит перевищив пропозицію приблизно на 50 ГВт панелей на рік. У таких умовах дешевих панелей із полікристалічного кремнію бути просто не може.

Згідно з зібраними Rethink Energy даними, нарощування виробництва може призвести до випуску в 2030 році панелей сумарною потужністю близько 1000 ГВт на рік. Якщо говорити про близькі терміни, то виробництво панелей із полікристалічного кремнію обіцяє зрости втричі  до 2025 року до 500 – 600 ГВт. Всі передумови для цього є, і це дозволить пропозиції перевищити попит і підштовхнути ціни на панелі вниз.

«Дефіцит кремнію продовжуватиме обмежувати встановлення сонячних батарей у всьому світі до середини 2023 року, протягом якого буде введено в експлуатацію 250 ГВт полікристалічних сонячних батарей. Ціні на полікристалічний кремній потрібно не менше п'яти років, щоб повернутися до рекордно низького рівня 2020 року, але потім вона знизиться ще більше», – стверджує автор дослідження Андріс Вантенаар.

Раніше ми писали про проєкт водневої стратегії України як основа міжнародної кооперації на тлі здорожчання енергоносіїв.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: