Сьогодні Міжнародний День Африки — заходи у Києві

2 хв на прочитання25 Травня 2021, 16:30
Фото:

Україна долучилась до святкувань.

День Африки відзначається щороку за рішенням установчої конференції голів держав і урядів країн Африки, яка відбулася в Аддис-Абебі 25 травня 1963 року. Про це повідомляє Укрінформ

Того дня було створено Організацію африканської єдності (ОАЄ) — найбільшу та найвпливовішу міждержавну політичну структуру на Африканському континенті.

9 липня 2002 року на зміну ОАЄ прийшла нова континентальна організація — Африканський союз. Його створення стало реакцією африканських країн на безпекові виклики, численні війни та конфлікти на континенті в контексті процесів глобалізації.

Нині Африканський союз об’єднує 55 незалежних країн.

Україна отримала статус спостерігача в Африканському союзі 22 червня 2016 року. В лютому 2018-го відбулася зустріч заступника міністра закордонних справ України з комісаром із політичних питань АС Мінатою Семате Сессумою в рамках 37-ї сесії Ради ООН з прав людини у Женеві. Також у лютому 2020 року українська делегація на чолі з директором Департаменту країн Близького Сходу та Африки МЗС узяла участь у роботі 36-ї сесії Виконавчої ради АС в Аддис-Абебі.

Як повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, у Києві в межах святкування Дня Африки в Україні відбудеться виставка картин та інших творів мистецтва (з 25 травня до 7 червня), а також тематичні лекції про культури країн Африки.

Зокрема, заплановано такі заходи:

Усі заходи проходитимуть у приміщенні Національного музею літератури України (вул. Б. Хмельницького, 11).

Заходи організовано громадською організацією «Африканська Рада в Україні» за сприяння МКІП, Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, а також Національного музею літератури України.

ГО «Африканська Рада в Україні» створена з метою захисту прав африканців та афроукраїнців, а також задля налагодження культурного діалогу між африканцями та представниками інших етнічних груп, які мешкають в Україні, запобігання проявам ксенофобії та расизму в українському суспільстві. 

Нагадаємо, що на Одещині морське узбережжя заселили білі чаплі з Африки. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: