Догори
Дати відгук

Сьогодні день працівника соціальної сфери: свято стосується 150 тисяч людей

Відзначаємо цей день 22 років.

2 хв на прочитання07 Листопада 2021, 12:01
Фото: Тетіївська міська рада Фото: Тетіївська міська рада
Поділитись:

У першу неділю листопада в Україні відзнається День працівника соціальної сфери. 

У 2021 році ця дата випадає на 7-ме число. Згідно з офіційними даними, в Україні у соціальній сфері працює близько 150 тисяч жінок та чоловіків.

Свято з'явлося завдяки указу президента Леоніда Кучми №374/99 від 13 квітня 1999 року.

Як зазначили у соціальні служба Києва, головними функціями спеціаліста з соціальної роботи є:

  • Перша функція соціального працівника полягає у вивченні особливостей сім’ї, групи людей, ступеню й спрямованості впливу на них мікросередовища і постановці відповідного “соціального діагнозу”. З його врахуванням прогнозується розвиток подій, процесів, моделі соціальної поведінки. В разі потреби використовуються закони і правові акти з метою надання допомоги і підтримки людей, їхнього захисту. Соціальний працівник сприяє організації соціальних служб на підприємствах і за місцем проживання, залучає до їх роботи громадськість, спрямовує їхню діяльність до надання різних видів допомоги і соціальних послуг населенню.
  • Велику увагу він приділяє попередженню і профілактиці негативних явищ, приводячи в дію різні механізми (юридичні, психологічні, медичні, педагогічні та ін.), організуючи відповідну допомогу особам, що її вкрай потребують. Безпосередня соціально-медична функція працівника соціальних служб полягає в організації роботи з профілактики здоров’я, засвоєнні навичок першої медичної допомоги, підготовці молоді до сімейного життя, в розвитку трудотерапії та ін.
  • Багатопланова його соціально-педагогічна функція: виявляти інтереси й потреби людей у різних видах діяльності (культурно-освітній, спортивно-оздоровчій, науково-технічній) і залучати до роботи з ними відповідні установи, творчі спілки, асоціації та ін. Суть психологічної функції – застосування різних видів консультування і корекції міжособистих стосунків, сприяння соціальній адаптації індивіда, допомога в соціальній реабілітації всім нужденним.
  • Чільне місце в діяльності соціального працівника займає соціально-побутова функція, що полягає у наданні необхідної допомоги й підтримки різним категоріям населення (інвалідам, перестарілим, новоствореним сім’ям і т.д.) в поліпшенні їх житлових умов, облаштуванні, веденні домашнього господарства тощо. Нарешті, комунікативна функція передбачає встановлення контактів з клієнтами, організацію обміну інформацією, формування єдиної стратегії взаємодії сприймання і розуміння іншої людини.

Нагадаємо, що у Житомирі мешканці багатоповерхівки скаржаться на сусіда, який збирає сміття у квартирі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.