Сміттєва біда на Закарпатті: щохвилини до прикордонних країн річками «експортується» сотні пляшок

2 хв на прочитання17 Січня 2022, 18:45

Всі спроби налагодити вивіз сміття зазнали фіаско

Повноводні ріки Закарпаття знову понесли сміття. Як повідомляє на своїй сторінці Фейсбук Асоціація Управління Відходами, сміття понесла річка Тиса – в Угорщину, Уж – в Словаччину, а на Боржаві утворилися нові сміттєві острови, хоча їх і так там було понад півсотні.

Волонтери порахували, що зараз Тиса «експортує» до Угорщини близько сотні пляшок за хвилину. Очисні споруди, збудовані угорцями спеціально, щоб затримувати сміття з України, не справляються. Така ситуація трапляється по кілька разів на рік.

За останні роки на кордоні з Тиси «виловили» сотні тонн пластикових відходів. Офіційні листи до української влади з проханням розібратися з проблемою вже неодноразово надсилали і уряд, і президент Угорщини. На Боржаві, притоці Тиси, утворилося понад півсотні сміттєвих островів.

Деякі з них – десятки метрів в діаметрі і по кілька метрів товщиною: відходів так багато, що по них навіть можна ходити. Щоб ліквідувати сміттєві затори, які блокують нормальну спроможність протоку русла, загони спецпризначення ДСНС змушені вручну розчищати це сміття. Адже через ці завали паводки просто неминучі. В багатьох гірських селах мешканці навмисно виносять сміття на берег, щоб «вода його забрала».

Місцеві жителі пояснюють, що їм просто нікуди подіти сміття: у 40% населених пунктів області взагалі не передбачений вивіз сміття. Разом з тим окремі спроби налагодити вивіз сміття зазнали фіаско, адже платити за цю послугу селяни теж не хочуть. Втім навіть, якби й вивозили, то подіти його все одно нікуди.

На Закарпатті 62 сміттєзвалища, майже в половині з них нема місця для відходів, а інші заповнені на 85%.

В Рахові, географічному центрі Європи, таке стихійне сміттєзвалище поступово перетворилося на «офіційне». Це величезна 8-ми метрова сміттєва гора. Її довжина 300 метрів і, напевно, в два рази більша ширина. Знаходиться вона за 20 м від русла Тиси і постійно підмивається водою. Тонни пластику, що мали б відправлятися на заводи вторинної переробки, при піднятті рівня води потрапляють у ріку. Бо ж на Закарпатті наразі не функціонує жоден сміттєпереробний завод.

Раніше ми писали, що на Рівненщині сміттєзвалише біля дороги й будинків забруднило 3,6 га землі

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: