Смерть стане просто черговою тимчасовою недугою на кшталт нежиті — науковці

2 хв на прочитання06 Вересня 2024, 16:03
Фото ілюстративне

Людські органи відмовляють значно повільніше, ніж заведено вважати.

Знайдено спосіб воскрешати людей, заявили науковці з одного із найстаріших і найпрестижніших американських вищих навчальних закладів — Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут). Вони вважають, що незабаром смерть стане просто черговою тимчасовою недугою, щось на зразок нежиті, розповідає лікар Олександра Литкіна.

Професор Сем Парніа вивчав це питання 30 років. Нещодавно він випустив книгу, в якій стверджує, що мозок можна врятувати через години й навіть дні після смерті. Ба більше, мертвих можна оживити за допомогою спеціальних апаратів і препаратів.

На думку науковців, людські органи відмовляють значно повільніше, ніж заведено вважати. Як правило, смерть констатується після того, як мозок кілька хвилин не отримує кисню. Це призводить до загибелі нейронів. І навіть якщо вдасться запустити серце, людина фактично припинить існування, оскільки мозок мертвий. Тепер же науковці стверджують, що смерть — «просто пошкодження», яке можна виправити, і настав час переглянути ставлення до неї.

У новій роботі дослідників наголошується, що першими піддослідними на шляху до воскресіння були свині. Кровообіг та клітинна активність були відновлені у мозку свині через чотири години після смерті тварини. Це відкриття ставить під сумнів припущення про терміни та незворотний характер припинення деяких функцій мозку після смерті.

Однак до воскресіння ще далеко. Частина досліджень Сема Парніа стосувалася ситуації, коли смерть наставала внаслідок зупинки серця. Якщо ж смерть настала через пошкодження головного мозку (наприклад, через інсульт), лікарі виявлялися безсилими. При цьому зазначається, що «воскрешена людина» може втратити більшу частину когнітивних функцій.

Також важливо розуміти, що така успішна реанімація можлива лише в тому випадку, якщо людина вчасно опинилась у руках фахівців. Фактично поки що йдеться лише про те, що в науковців з'явиться більше часу для проведення реанімації.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: