Хом’яки – родичі лемінгів, мишок і щурів. Є близько 20 видів цих милих пухнастих тваринок із великими щоками – вони відрізняються розмірами, забарвленням, умовами, в яких звикли жити. Серед домашніх улюбленців популярні сирійський хом’як та кілька різновидів карликових хом’яків. 12 квітня - Міжнародний день хом'яка.
Цікаві факти про природу хом’яків:
Клімат островів – ідеальний для цих маленьких створінь. Тут вони могли б панувати величезними колоніями, якби опинилися в дикій природі. А це завдало би сильної шкоди сільському господарству регіону, тому на Гаваях не можна розводити хом’яків.
Зуби хом’яків ніколи не перестають рости
Хом’яки полюбляють щось гризти, аби зберігати свої зубки гострими і гарними та не дозволяти їм вирости занадто великими. Зуби тварини – не мають коренів.
Хом’яки – індивідуалісти
Ці пухнастики в природі переважно живуть по одинці і ладні захищати свою територію від вторгнення родичів. Самки хом’яків виганяють самців зі своєї території після запліднення, але ті не засмучуються і шукають наступну подружку.
Тож не варто заводити пару хом’яків, по-перше, вони можуть сваритись один з одним за територію, по-друге, самка може народжувати кілкьа разів за рік від одного до 13 малюків за раз.
Маса смаколиків, яку цей гризун може перенести у щоках може дорівнювати половині маси його власного тіла. Ви бачили експеримент BBC за участі цих гризунів? Його дослідники зафіксували за допомогою рентген-камери.
Щоки – рятівне коло
Окрім сумок для перенесення їжі хом’яки використовують щоки як надувне рятівне коло, коли потрапляють у воду – вони просто наповнюють щоки повітрям.
Проект BBC
Відео: BBC
Перед хом'яком поставили миску, в яку поклали цукати і мигдаль. Гризун одразу почав набивати ними щічки, щоб потім сховати у своєму будиночку.
Завдяки рентгенівській зйомці, можна побачити, що защічні мішки хом'яка такі довгі, що, якщо їх повністю набити їжею, вони можуть сягнути його задніх лап. Так, наприклад, в них піддослідна тваринка змогла сховати близько 20 горішків і цукатів
Проект BBC, в межах якого проводився експеримент, називається «Улюбленці дикі серцем». Домашні хом’яки майже не роблять запасів, бо звикли до щоденної наявності їжі.
За матеріалами BBC та Zaxid.net
Більше новин читайте на GreenPost.