Скільки може проходити нежить та кашель у дітей після ГРВІ, повідомив лікар Комаровський

2 хв на прочитання06 Листопада 2020, 07:20

Також педіатр порадив батькам не пхати в дітей ліки

Висловлювання, що "з лікуванням нежить при ГРВІ проходить за тиждень, а без лікування — за 7 днів", - це народна мудрість. Про це розповів відомий педіатр Євген Комаровський. 

"В цю народну мудрість закладені основи імунології: терміни вироблення противірусних антитіл якраз і складають 4-5 днів, тому при ГРВІ одужання якраз зазвичай і настає дня через два-три після цього. З точки зору медичної науки, одужання — це коли дитина може стрибати, скакати, відвідувати дитячі колективи, тобто вона не заразна. Проте залишкові явища ГРВІ у вигляді покашлювання, соплів можуть бути дуже довго — і два, і чотири тижні", - говорить лікар.

За словами Комаровського, головне, що треба розуміти: терміни, протягом яких відновлюються слизові оболонки, дуже залежать від того, в яких умовах перебуває дитина. Зрозуміло, що в умовах відсутності прогулянок на свіжому повітрі, перебування у сухій теплій квартирі й приймання купи нікому не потрібних ліків, дитина може шморгати носом тижнями. Знову-таки, якщо дитина не встигає одужати остаточно і йде до дитсадка чи школи, де сухо, тепло і з дітьми не гуляють, то це теж подовжить термін відновлення. Тобто, за твердженням лікаря, після зникнення основних симптомів хвороби треба дати дитині відпочити пару днів, а лише потім повертати на заняття чи у садок. До того ж треба забезпечити власному чаду прогулянки на свіжому повітрі. 

"Незалежно від того, що ви будете робити, організм виробить імунітет і дитина перестане бути заразною через сім днів. А ось терміни, протягом яких можуть зберігатися залишкові явища, будуть різними. Я вас запевняю: якщо ви будете дитину лікувати, то шмигання носом ніяк не зменшиться, просто батькам стане легше. Але ми ж не повинні лікувати дітей просто тому, що сверблять руки у батьків. Тримайте себе в руках. Щоб не пхати в дитину непотрібні ліки, потрібно бути розумним, відповідальним і вчитися", - порадив батькам Комаровський.

Чомусь при цьому поїти, зволожувати, провітрювати та не пхати їжу в дитину — це лікуванням не рахується. Хоча самі ці засоби, за словами лікаря, є ефективними при залишкових симптомах після ГРВІ.

Нагадаємо, вчений розповів, які ТОП-3 симптоми відрізняють ГРВІ від COVID.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: